WordPress SEO - en to ca translation catalogue (587 entries)

en: "Max entries per sitemap page" should be a positive number, which %s is not. Please correct.
ca: "Número màxim d'entrades per pàgina del mapa de lloc" ha de ser un número positiu, cosa que %s no és. Corregiu-ho.

en: %s Archive
ca: Arxiu de %s

en: %s Archives
ca: Arxius de %s

en: %s Description
ca: Descripció per al %s

en: %s Image
ca: Imatge per al %s

en: %s License
ca: Llicència %s

en: %s Title
ca: Títol per al %s

en: %s already exists as a Facebook Admin.
ca: %s ja existeix com a administrador de Facebook.

en: %s does not seem to be a valid %s verification string. Please correct.
ca: No sembla que %s siga una cadena de verificació %s vàlida. Corregiu-la.

en: %s does not seem to be a valid Twitter user-id. Please correct.
ca: %s no sembla un identificador d'usuari de Twitter vàlid. Corregiu-lo.

en: %s does not seem to be a valid url. Please correct.
ca: %s no sembla una URL vàlida. Corregiu-la.

en: %s failed to check for updates because of the following error: <em>%s</em>
ca: %s no ha pogut comprovar les actualitzacions degut a l'error següent: <em>%s</em>

en: %s is network activated, please contact your site administrator to manage the license.
ca: %s es troba activat a la xarxa, contacteu al vostre administrador per gestionar la llicència.

en: %s is network activated, you can manage your license in the <a href="%s">network admin license page</a>.
ca: %s es troba activat a la xarxa, podeu gestionar la vostra llicència a <a href="%s">la pàgina d'administració de llicència de la xarxa</a>.

en: %s is not a valid choice for who should be allowed access to the WP SEO settings. Value reset to the default.
ca: %s no és una opció valida per a permetre accedir als paràmetres de WordPress SEO. S'ha restablit als valors per defecte.

en: %s restored to default SEO settings.
ca: S'ha restaurat %s als paràmetres SEO per defecte

en: %s, Author at %s
ca: %s, Autor a %s

en: %s: License Settings
ca: Paràmetres de la llicència %s

en: %sRenew your license now%s.
ca: %sRenoveu la vostra llicència ara%s.

en: &laquo; Back to Tools page
ca: &laquo; Torna a la pàgina d'eines

en: (deactivate your license so you can activate it on another WordPress site)
ca: (desactiveu la llicència per poder activar-la en un altre lloc de WordPress)

en: (no parent)
ca: (sense pare)

en: .htaccess file
ca: arxiu .htaccess

en: 1 - Highest priority
ca: 1 - Prioritat més alta

en: 301 Redirect
ca: Redirecció 301

en: 404 pages
ca: Pàgines 404

en: <a href="%s">Did you know you can upgrade your license?</a>
ca: <a href="%s">Sabeu que podeu actualitzar la llicència?</a>

en: <a href="%s">Your license is expiring in %d days, would you like to extend it?</a>
ca: <a href="%s">La vostra llicència caduca en %d dies, voleu ampliar-la?</a>

en: <b>Warning!</b> You're blocking external requests which means you won't be able to get %s updates. Please add %s to %s.
ca: <b>Avís!</b> Esteu blocant les peticions externes, el que vol dir que no podreu aconseguir actualitzacions de %s. Afegiu %s a %s.

en: <strong>%s version %s</strong> is available. <a href="%s" class="thickbox" title="%s">Check out what's new</a> or <a href="%s" %s>update now</a>.
ca: <strong>%s versió </strong> es troba disponible. <a href="%s" class="thickbox" title="%s">Comproveu les novetats</a> o <a href="%s" %s>actualitzeu ara</a>.

en: A Sitemap is an XML file that lists the URLs for a site. It allows webmasters to include additional information about each URL: when it was last updated, how often it changes, and how important it is in relation to other URLs in the site. This allows search engines to crawl the site more intelligently.
ca: Un mapa del lloc és un fitxer XML que conté totes les URLs d'un lloc web. Permet als administradors de la web incloure informació addicional sobre cada URL: quan es va actualitzar per última vegada, la freqüència en què s'actualitza i la seua importància respecte a la resta d'URLs del lloc. Açò permet als cercadors navegar de manera més intel·ligent pel lloc web.

en: A replacement variable can not start with "%%cf_" or "%%ct_" as these are reserved for the WPSEO standard variable variables for custom fields and custom taxonomies. Try making your variable name unique.
ca: Una variable de reemplaçament no pot començar amb «%%cf_» o «%%ct_» ja que es tracta de les variables variables estàndard del WP SEO per als camps personalitzats i les taxonomies personalitzades. Intenteu fer únic el nom de la vostra variable.

en: A replacement variable can only contain alphanumeric characters, an underscore or a dash. Try renaming your variable.
ca: Una variable de reemplaç només pot obtenir caràcters alfanumèrics, un subratllat o un guió. Proveu a reanomenar la variable.

en: A replacement variable with the same name has already been registered. Try making your variable name more unique.
ca: Ja s'ha registrat una variable de substitució amb el mateix nom. Intenteu fer únic el nom de la vostra variable.

en: Accounts
ca: Comptes

en: Action
ca: Acció

en: Activate License
ca: Activa la llicència

en: Activation failed:
ca: Ha fallat l'activació:

en: Add Another Facebook Admin
ca: Afegeix un altre administrador de Facebook

en: Add Facebook Admin
ca: Afegeix un administrador de Facebook

en: Add Google+ specific post meta data
ca: Afegeix meta informació específica de Google+

en: Add Open Graph meta data
ca: Afegeix les metadades Open Graph

en: Add Open Graph meta data to your site's <code>&lt;head&gt;</code> section. You can specify some of the ID's that are sometimes needed below:
ca: Afegeix metadates Open Graph a la secció <code>&lt;head&gt;</code> del vostre lloc web. Podeu especificar alguns dels identificador que es necessiten a continuació:

en: Add Twitter card meta data
ca: Afegeix meta dades per a les targetes de Twitter.

en: Add Twitter card meta data to your site's <code>&lt;head&gt;</code> section.
ca: Afegeix meta dades per a les targetes de Twitter a la secció <code>&lt;head&gt;</code> del vostre lloc.

en: Add some info here needed for Google's Knowledge Graph.
ca: Afegiu aquí la informació per al Knowledge Graph de Google.

en: Admin only notice: this page doesn't show a meta description because it doesn't have one, either write it for this page specifically or go into the SEO -> Titles menu and set up a template.
ca: Avís d'administració: aquesta pàgina no mostra una descripció a les metadades perquè no en té cap, escriu-ne una d'específica per aquesta pàgina o ves al menú SEO -> Títols i estableix una plantilla.

en: Advanced
ca: Avançada

en: Advanced <code>meta</code> robots settings for this page.
ca: Opcions <code>meta</code> robots avançades per a aquesta pàgina.

en: Advanced Settings
ca: Paràmetres avançats.

en: Advanced Variables
ca: Variables avançades

en: Alexa Verification ID
ca: ID de verificació d'Alexa

en: All SEO Scores
ca: Totes les puntuacions de SEO

en: All of the options on these tabs are for advanced users only, if you don&#8217;t know whether you should check any, don&#8217;t touch them.
ca: Totes les opcions d'aquestes pestanyes són només per a usuaris avançats, si no sabeu si n'heu de marcar alguna, no les toqueu.

en: All the settings screens have been updated to use exactly the same, tab-based, styling, making them much more comprehensible.
ca: Totes les pantalles de paràmetres s'han actualitzat per a utilitzar exactament el mateix estil, basat en pestanyes, fent-les molt més comprensibles.

en: All-In-One-SEO has been deactivated
ca: All-In-One-SEO s'ha desactivat

en: Allow tracking
ca: Permeto el seguiment.

en: Allow tracking of this WordPress install's anonymous data.
ca: Permet el seguiment d'aquesta instal·lació de WordPress mitjançant dades anònimes.

en: Always include
ca: Inclou-ho sempre

en: Always index
ca: Indexa-ho sempre

en: Always noindex
ca: No ho indexes mai

en: Analyze this page
ca: Analitza la pàgina

en: Archives
ca: Arxius

en: Archives for
ca: Arxius de

en: Are you in Google News? Increase your traffic from Google News by optimizing for it!
ca: Esteu a Google News? Incrementeu el tràfic des de Google News optimitzant el vostre lloc web!

en: Are you sure you want to reset your SEO settings?
ca: Esteu segur que voleu reinicialitzar tots els paràmetres de SEO?

en: Article Heading:
ca: Capçalera de l'article

en: As you are redirecting attachment URLs to parent post URLs, these settings will currently only have an effect on <strong>unattached</strong> media items!
ca: Com que esteu redirigint la URL de les adjuncions a l'entrada que les utilitza, aquestos paràmetres només tindran efecte en elements mèdia <strong>no associats</strong>.

en: As you can see, there is a translation of this plugin in %1$s. This translation is currently %3$d%% complete. We need your help to make it complete and to fix any errors. Please register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
ca: Com podeu veure, hi ha una traducció d'aquesta extensió a %1$s. Actualment, aquesta traducció es troba completa al %3$d%%. Necessitem la vostra ajuda per completar-la i corregir qualsevol errada. Registreu-vos a %4$s per ajudar a traduir a %1$s!

en: Auto detect
ca: Detecta automàticament

en: Automatic prioritization
ca: Priorització automàtica

en: Bad
ca: Dolent

en: Basic Variables
ca: Variables bàsiques

en: Bing Webmaster Tools
ca: Eines per als administradors web de Bing

en: Blog %s not found.
ca: El blog %s no s'ha trobat.

en: Blog ID
ca: ID del Blog

en: Both WordPress SEO by Yoast and %s can create XML sitemaps. Having two XML sitemaps is not beneficial for search engines, yet might slow down your site.
ca: Tant el WordPress SEO de Yoast com %s poden generar mapes de lloc XML. Tindre dos mapes de lloc XML no és beneficiós per als motors de cerca, i a més pot fer el vostre lloc web més lent.

en: Both WordPress SEO by Yoast and %s create OpenGraph output, which might make Facebook, Twitter, LinkedIn and other social networks use the wrong texts and images when your pages are being shared.
ca: Tant WordPress SEO de Yoast com %s generen sortida d'OpenGraph, que pot fer Facebook, Twitter, LinkedIn i altres xarxes socials utilitzar textos i imatges incorrectes quan es comparteixen les vostres pàgines.

en: Breadcrumbs
ca: Ruta de navegació

en: Breadcrumbs Title
ca: Títol de la ruta de navegació

en: Breadcrumbs title
ca: Títol de la ruta de navegació

en: Bulk editor
ca: Editor en massa

en: CSS Validator
ca: Validador CSS

en: Canonical URL
ca: URL canònica

en: Change URLs
ca: Canvieu les URLs

en: Check
ca: Comprova

en: Check Google Cache
ca: Comprova la memòria cau de Google

en: Check Headers
ca: Verificar capçaleres

en: Check Inlinks (OSE)
ca: Comprova els enllaços entrants (OSE)

en: Check Keyword Density
ca: Comprova la densitat de paraules clau

en: Check Rich Snippets
ca: Comprova l'HTML enriquit

en: Choose the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. If you choose 'None', the normal plugin defaults will be used.
ca: Trieu el lloc web els paràmetres del qual voleu utilitzar com a paràmetres per defecte per a tots els llocs que afegiu a la xarxa. Si no en trieu cap, s'utilitzaran els paràmetres per defecte de l'extensió.

en: Choose the symbol to use as your title separator. This will display, for instance, between your post title and site name.
ca: Escolliu el símbol que voleu utilitzar com al separador de títol. Es mostrarà, per exemple, entre el títol de l'entrada i el nom del lloc web.

en: Choose whether you're a company or person
ca: Trieu si sou una persona o una empresa

en: Clean up permalinks
ca: Neteja els enllaços permanents

en: Clean up the <code>&lt;head&gt;</code>
ca: Neteja la secció <code>&lt;head&gt;</code>

en: Clear all Facebook Data
ca: Neteja totes les dades de Facebook

en: Close
ca: Tanca

en: Company
ca: Empresa

en: Company Info
ca: Informació de l'empresa

en: Company Logo
ca: Logo de l'empresa

en: Company Name
ca: Nom de l'empresa

en: Company or person
ca: Empresa o persona

en: Configure WordPress SEO's OpenGraph settings
ca: Configura els paràmetres OpenGraph del WordPress SEO

en: Configure WordPress SEO's XML Sitemap settings
ca: Configura els paràmetres del mapa de lloc XML del WordPress SEO

en: Congratulations!
ca: Enhorabona!

en: Content to put after each post in the feed
ca: Contingut que voleu posar després de cada entrada al fil RSS

en: Content:
ca: Contingut:

en: Contributing Developers
ca: Altres desenvolupadors

en: Contributors to this release
ca: Contribuïdors en aquesta versió

en: Copy home meta description
ca: Copia la meta descripció de la pàgina principal

en: Could not write settings to file.
ca: No s'ha pogut escriure la configuració al fitxer.

en: Could not zip settings-file.
ca: No s'ha pogut comprimir el fitxer de configuració.

en: Create robots.txt file
ca: Crea un fitxer robots.txt

en: Credits
ca: Crèdits

en: Current option:
ca: Opció actual:

en: Currently connected Facebook admins:
ca: Administradors de Facebook connectats actualment:

en: Date in Snippet Preview
ca: Data a la previsualització del fragment

en: Deactivate %s
ca: Desactiva %s

en: Deactivate License
ca: Desactiva la llicència

en: Debug Information
ca: Informació de depuració

en: Decide whether you’re a company or a person and add the required info in the %1$sgeneral settings%2$s, then add your %3$ssocial profiles%2$s. We’ll do the rest.
ca: Decidiu si sou una persona o una empresa i mostreu la informació necessària als %1$sparàmetres generals%2$s i després afegiu els vostres %3$sperfils socials%2$s. Nosaltres ens encarreguem de la resta.

en: Default Settings:
ca: Paràmetres per defecte:

en: Default for first tier pages
ca: Predeterminat per a pàgines de primer nivell

en: Default for post type, currently: %s
ca: Tipus d'entrada per defecte, actualment: %s

en: Default for second tier pages and posts
ca: Predeterminat per a les pàgines i entrades de segon nivell

en: Default settings
ca: Paràmetres per defecte

en: Description
ca: Descripció

en: Determine who has access to the plugins advanced settings on the post edit screen.
ca: Determineu qui té accés als paràmetres avançats de l'extensió des de la pantalla d'edició.

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Disable all users with zero posts
ca: Deshabilita tots els usuaris sense cap entrada

en: Disable author/user sitemap
ca: Deshabilita el mapa de lloc de l'autor/usuari

en: Do not allow tracking
ca: No permeto el seguiment.

en: Earlier found meta description was not found in file. Renewed the description test data.
ca: La meta descripció que s'havia trobat abans no s'ha trobat al fitxer. Renoveu les dades de prova de la descripció.

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Files
ca: Edita els arxius

en: Edit the content of your .htaccess:
ca: Edita el contingut del fitxer .htaccess

en: Edit the content of your robots.txt:
ca: Editeu el contingut del vostre fitxer robots.txt

en: Edit this item
ca: Editar aquest element

en: Email
ca: Adreça electrònica

en: Enable Breadcrumbs
ca: Habilita la ruta de navegació

en: Enable force rewrite titles
ca: Habilita la reescriptura forçosa dels títols.

en: Enter the %sSite ID%s for the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. Leave empty for none (i.e. the normal plugin defaults will be used).
ca: Indroduïu %sl'ID del lloc web%s els paràmetres del qual voleu utilitzar com a paràmetres per defecte per a tots els llocs que afegiu a la xarxa. Deixeu-ho en blanc si no en voleu cap (s'utilitzaran els paràmetres per defecte de l'extensió)

en: Entries per page
ca: Entrades per pàgina

en: Error 404: Page not found
ca: Error 404: Pàgina no trobada

en: Error creating WordPress SEO export:
ca: Error al crear l'exportació del WordPress SEO

en: Error: no Robots Meta data found to import.
ca: Error: no s'han trobat metadades per a Robots per a importar.

en: Exclude user from Author-sitemap
ca: Exclou l'usuari del sitemap d'autors

en: Exclude user roles
ca: Exclou els rols d'usuari

en: Exclude users without posts
ca: Exclou als usuaris sense entrades

en: Existing Yoast Meta Description
ca: Meta descripció existent

en: Existing Yoast SEO Title
ca: Títol existent

en: Export
ca: Exporta

en: Export created: %1$sdownload your export file here%2$s.
ca: Exportació finalitzada: %1$sdescarrega el fitxer exportat ací%2$s.

en: Extensions and Licenses
ca: Extensions i llicències

en: FAQ
ca: PMF

en: Facebook Debugger
ca: Depurador del Facebook

en: Facebook Insights and Admins
ca: Anàlisis i administradors de Facebook

en: Facebook Page URL
ca: URL de la pàgina de Facebook

en: Facebook profile URL
ca: URL del perfil de Facebook

en: Failed to activate your license, your license key seems to be invalid.
ca: S'ha produït un error en activar la vostra llicència, sembla que la clau és invàlida.

en: Failed to deactivate your %s license.
ca: No s'ha pogut desactivar la vostra llicència %s.

en: Failed to remove hardcoded meta description.
ca: No s'ha pogut eliminar la meta descripció escrita al codi.

en: File editor
ca: Editor de fitxers

en: Filter
ca: Filtre

en: Fix it.
ca: Arregla-ho

en: Focus KW
ca: Paraula objectiu

en: Focus keyword not set.
ca: No s'ha definit una paraula clau principal.

en: Focus keyword usage
ca: Nivell d'ús de la paraula clau seleccionada

en: For each, pick the main account associated with this site and please enter them below:
ca: Per a cadascuna, trieu el compte principal associat amb aquest lloc web i introduïu-la a continuació:

en: For more information:
ca: Per a més informació:

en: Frontpage settings
ca: Paràmetres de la pàgina d'inici

en: General Settings
ca: Paràmetres generals

en: General settings
ca: Paràmetres generals

en: Get this extension
ca: Obté aquesta extensió

en: Go to The General settings page →
ca: Aneu a la pàgina de paràmetres generals →

en: Good
ca: Bo

en: Google Page Speed Test
ca: Prova de velocitat de la pàgina de Google

en: Google Publisher Page
ca: Pàgina Google de l'autor

en: Google Webmaster Tools
ca: Eines per als administradors web de Google

en: Google recently rolled out changes that let you specify you or your companies name, social profiles and logo<sup>*</sup>, to use in their %1$sKnowledge Graph%2$s boxes.
ca: Google ha aplicat certs canvis recentment que us permeten especificar el vostre nom o el de la vostra empresa, els perfils socials i el logo <sup>*</sup>, per a utilitzar-los en les seues caixes del Knowledge Graph. 

en: Google+ URL
ca: URL al Google+

en: HTML Validator
ca: Validador HTML

en: HeadSpace2 data successfully imported
ca: Les dades de HeadSpace2 s'han importat correctament

en: Help improve WordPress SEO
ca: Ajuda a millorar WordPress SEO

en: Hide
ca: Amaga

en: Hide RSD Links
ca: Amaga els enllaços RSD

en: Hide RSS Links
ca: Amaga els enllaços RSS

en: Hide Shortlink for posts
ca: Amaga els enllaços curts per a les entrades

en: Hide WLW Manifest Links
ca: Amaga el enllaços del manifest WLW

en: Home
ca: Inici

en: Homepage
ca: Pàgina d'inici

en: How to insert breadcrumbs in your theme
ca: Com inserir la ruta de navegació al vostre tema

en: I don't know why you'd want to use meta keywords, but if you want to, check this box.
ca: No sé perquè voldríeu utilitzar meta paraules clau, però si voleu fer-ho, marqueu aquesta opció.

en: I know, don't bug me.
ca: Ho sé, no m'ho notifiquis més

en: If you don't want to use the meta description for sharing the post on %s but want another description there, write it here.
ca: Si no voleu utilitzar la descripció meta de l'entrada per a compartir-la a %s i voleu utilitzar una altra meta descripció escriviu-la aquí.

en: If you don't want to use the post title for sharing the post on %s but instead want another title there, write it here.
ca: Si no voleu utilitzar el títol de l'entrada per a compartir-la a %s i voleu utilitzar un altre títol, escriviu-lo aquí. 

en: If you had a .htaccess file and it was editable, you could edit it from here.
ca: Si tinguessiu un fitxer .htaccess i fos editable, el podríeu editar des d'aquí.

en: If you had a robots.txt file and it was editable, you could edit it from here.
ca: Si tinguessiu un fitxer robots.txt i fos editable, el podríeu editar des d'aquí.

en: If you have a Google+ page for your business, add that URL here and link it on your Google+ page's about page.
ca: Si teniu una pàgina a Google+ per al vostre negoci, afegiu la URL aquí i enllaceu-la a la secció «quant a» de la pàgina a Google+.

en: If you use galleries in your posts and have Twitter meta data enabled on %1$sSocial → Twitter%2$s, galleries will now be auto-detected and put out as Gallery Cards. All that’s left for your is to %3$sverify the cards with Twitter%2$s.
ca: Si utilitzeu galeries a les vostres entrades i teniu les metadades de Twitter activades a %1$sSocial → Twitter%2$s les galeries es detectaran automàticament i es mostraran com a «targetes de galeries». Només queda que %3$sverifiqueu les tarjetes a Twitter%2$s.

en: If you want to exclude certain post types and/or taxonomies, you can also set that on this page.
ca: Si voleu excloure alguns tipus d'entrada i/o taxonomies, podeu també podeu definir-les en aquesta pàgina.

en: If you want to import data from (by now ancient) Yoast plugins, you can do so here:
ca: Si voleu importar dades des d'altres extensions de Yoast (ara antigues), ho podeu fer des d'aquí:

en: If you want to override the image used on %s for this post, upload / choose an image or add the URL here.
ca: Si voleu sobreescriure la imatge utilitzada a %s per a aquesta entrada, pugeu o trieu una imatge o afegiu la URL aquí.

en: If you want to prevent /page/2/ and further of any archive to show up in the search results, enable this.
ca: Si voleu evitar que /page/2/ i pàgines semblants de qualsevol arxiu apareguen als resultats de cerca, habiliteu aquesta opció.

en: If you want to restore a site to the default WordPress SEO settings, press this button.
ca: Si voleu restablir els paràmetres per defecte del WordPress SEO, feu clic en aquest botó.

en: If you would like us to keep you up-to-date regarding WordPress SEO and other plugins by Yoast, subscribe to our newsletter:
ca: Si voleu que us informem sobre el WordPress SEO i altres extensions de Yoast, subscriviu-vos al nostre butlletí:

en: If you're running a one author blog, the author archive will always look exactly the same as your homepage. And even though you may not link to it, others might, to do you harm. Disabling them here will make sure any link to those archives will be 301 redirected to the homepage.
ca: Si aquest blog és només d'un autor, l'arxiu de l'autor sempre serà idèntic a la vostra pàgina principal. I fins i tot si no l'enllaceu, altres poden fer-ho, per a perjudicar-vos. Deshabilitant-lo aquí s'assegureu que qualsevol enllaç als arxius d'autor faran una redirecció 301 a la pàgina d'inici.

en: Ignore.
ca: Ignora

en: Image URL
ca: URL de la imatge

en: Import
ca: Importa

en: Import and Export
ca: Importa i exporta

en: Import from WooThemes SEO framework?
ca: Importar des del framework WooThemes SEO

en: Import from Yoast Breadcrumbs?
ca: Voleu importar des de Yoast Breadcrumbs?

en: Import from other SEO plugins
ca: Importa des d'altres extensions SEO

en: Import from other plugins
ca: Importa des d'altres extensions

en: Import settings
ca: Importa els paràmetres

en: Import settings by locating <em>settings.zip</em> and clicking "Import settings"
ca: Importeu la configuració localitzant el fitxer <em>settings.zip</em> i fent clic a "Importa les preferències"

en: Import settings from other SEO plugins and export your settings for re-use on (another) blog.
ca: Importeu els paràmetres d'altres extensions SEO i exporteu els paràmetres per reutilitzar-los en un altre blog.

en: Improved Settings Screens
ca: Millores a les pantalles de paràmetres

en: Include in Sitemap
ca: Inclou al mapa del lloc

en: Include in sitemap?
ca: Voleu incloure-ho al mapa de lloc?

en: Instagram URL
ca: URL a l'Instagram

en: Introduction Tour
ca: Guia d'introducció

en: Introduction Tour:
ca: Guia d'introducció

en: Is your webserver low on memory? Decrease the entries per sitemap (default: 1000) to reduce load.
ca: Teniu poca memòria al vostre servidor web? Baixeu la quantitat d'entrades a cada mapa del lloc (per defecte: 1000) per a reduir la càrrega.

en: Keyword / keyphrase appears in %s (out of %s) subheadings in the copy. While not a major ranking factor, this is beneficial.
ca: La paraula clau / frase clau apareix en %s (de %s) capçaleres secundàries al text. Tot i que no es tracta d'un factor de posicionament important, és beneficiós.

en: Keyword Research
ca: Recerca de paraules clau

en: Knowledge Graph: We’ve got your back!
ca: Knowledge Graph: tot llest!

en: Lead Developer
ca: Desenvolupador principal

en: License Key
ca: Clau de llicència

en: License status
ca: Estat de la llicència

en: Licenses
ca: Llicències

en: Like this plugin?
ca: Us agrada aquesta extensió?

en: LinkedIn URL
ca: URL al LinkedIn

en: Local SEO
ca: SEO Local

en: Logo only works for companies.
ca: El logo només funciona per a empreses.

en: Lowest priority
ca: Prioritat més baixa

en: Max entries per sitemap
ca: Màxim d'entrades per mapa web

en: Medium priority
ca: Prioritat mitjana

en: Meta Robots Advanced
ca: Meta Robots avançat

en: Meta description:
ca: Meta descripció:

en: Meta keywords
ca: Paraules clau

en: Modern IE Site Scan
ca: Escàner del lloc amb IE Modern

en: More Translations
ca: Més traduccions

en: More WordPress SEO
ca: Més WordPress SEO

en: More in this release
ca: Més d'aquesta versió

en: MySpace URL
ca: URL al MySpace

en: N/A
ca: N/D

en: NO ODP
ca: No ODP

en: NO YDIR
ca: No YDIR

en: Never include
ca: No ho incloguis mai

en: New Yoast Meta Description
ca: Nova meta descripció

en: New Yoast SEO Title
ca: Nou títol

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
ca: Els nous llocs a la xarxa hereten els seus paràmetres SEO d'aquest lloc web

en: News SEO
ca: SEO Notícies

en: Next
ca: Següent

en: No Archive
ca: No arxives

en: No Image Index
ca: No indexes imatges

en: No focus keyword set.
ca: No s'ha definit cap paraula clau principal.

en: No focus keyword was set for this %s. If you do not set a focus keyword, no score can be calculated.
ca: No s'ha definit cap paraula clau per a aquesta %s. Si no definiu cap paraula clau, no es podrà calcular cap puntuació.

en: No images appear in this page, consider adding some as appropriate.
ca: Aquesta pàgina no conté cap image, considereu afegir-ne alguna si és apropiat.

en: No numeric value was received.
ca: No s'ha rebut cap valor numèric

en: No outbound links appear in this page, consider adding some as appropriate.
ca: No hi ha enllaços de sortida en aquesta pàgina, considereu afegir-ne algun si és apropiat.

en: No post content to analyse.
ca: No hi ha contingut per analitzar a l'entrada.

en: No settings found in file.
ca: No s'han trobat paràmetres al fitxer.

en: No subheading tags (like an H2) appear in the copy.
ca: No hi ha cap etiqueta de capçalera secundària (com un H2) en el contingut.

en: No taxonomy metadata found
ca: No s'han trobat metadades de la taxonomia

en: Noindex subpages of archives
ca: No indexes subpàgines dels arxius

en: None
ca: Cap

en: Not all settings are created equal. Some require their own admin page and really need your attention. Others are more advanced and don’t need changing by everyone. This release helps you by focusing on what’s important.
ca: Tots els paràmetres no es creen igual. Alguns necessiten de la seva pròpia pàgina d'administració i realment necessiten la vostra atenció. Altres són més avançats i és necessari que tothom els canvie. Aquesta versió us ajuda a focalitzar-vos en allò que és important.

en: Note that not all variables can be used in every template.
ca: Tingueu en compte que totes les variables no es poden utilitzar en totes les plantilles.

en: Now click on the &#8216;%1$sPost Types%2$s&#8217;-tab, as this will be our example.
ca: Feu clic a la pestanya de &#8216;%1$sTipus d'entrada%2$s&#8217;, que utilitzarem com a exemple.

en: OK
ca: D'acord

en: On the Other tab you can change sitewide meta settings, like enable meta keywords.
ca: A la pestanya «Altres» podeu canviar els paràmetres meta a nivell global, com per exemple habilitar les meta paraules clau.

en: On the archives tab you can set templates for specific pages like author archives, search results and more.
ca: A la pestanya d'arxius podeu seleccionar plantilles per a pàgines concretes, com els arxius d'autor, els de cerca o altres.

en: On this tab you can enable the %1$sFacebook Open Graph%2$s functionality from this plugin, as well as assign a Facebook user or Application to be the admin of your site, so you can view the Facebook insights.
ca: En aquesta pestanya podeu habilitar la funcionalitat %1$sOpen Graph de Facebook%2$s d'aquesta extensió, així com assignar un usuari o una aplicació de Facebook per a ser l'administrador del vostre lloc web i així poder veure les estadístiques de Facebook.

en: On this tab you can enter some more of your social accounts, mostly used for Google's Knowledge Graph.
ca: En aquesta pestanya podeu introduir més informació sobre els vostres comptes socials, utilitzat principalment pel Knowledge Graph de Google.

en: On this tab you can verify your site with Pinterest and enter your Pinterest account.
ca: En aquesta pestanya podeu verificar el vostre lloc web amb Pinterest, i introduir el vostre compte de Pinterest.

en: On your way to better search rankings!
ca: De camí a millor els rànquings de cerca!

en: Once you&#8217;ve purchased WordPress SEO Premium or any other premium Yoast plugin, you&#8217;ll have to enter a license key. You can do so on the Licenses-tab. Once you&#8217;ve activated your premium plugin, you can use all its powerful features.
ca: Després d'haver comprat WordPress SEO Premium o qualsevol altra extensió premium de Yoast, haureu d'introduir la clau de la llicència. Podeu fer-ho a la pestanya de llicències. Una vegada que hagueu activat la vostra extensió premium, podeu utilitzar totes les seues funcionalitats.

en: Optimize your videos to show them off in search results and get more clicks!
ca: Optimitzeu els vostres videos per a mostrar-los als resultats de la cerca i obteniu més clics.

en: Other
ca: Altres

en: Page %d of %d
ca: Pàgina %d de %d

en: Page Analysis
ca: Anàlisi de pàgina

en: Page Analysis has been disabled.
ca: S'ha desactivat l'anàlisi de la pàgina

en: Page URL/Slug
ca: URL de la pàgina

en: Page URL:
ca: URL de la pàgina:

en: Page not found
ca: Pàgina no trobada

en: Page title:
ca: Títol de la pàgina:

en: Paste your %s license key here..
ca: Enganxeu la vostra clau de la llicència %s aquí..

en: Performance Improvements
ca: Millores de rendiment

en: Permalinks
ca: Enllaços permanents

en: Person
ca: Persona

en: Pick the main keyword or keyphrase that this post/page is about.<br/><br/>Read %sthis post%s for more info.
ca: Trieu la paraula o frase clau principal de què es parla en aquesta entrada o pàgina .<br /><br />Llegiu %saquesta entrada%s per a més informació.

en: Pinterest Rich Pins Validator
ca: Validador de Rich Pins de Pinterest

en: Pinterest URL
ca: URL al Pinterest

en: Pinterest uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the Open Graph checkbox on the Facebook tab checked if you want to optimize your site for Pinterest.
ca: Pinterest utilitza les mateixes metadades Open Graph que Facebook, per tant assegureu-vos d'activar l'opció Open Graph a la pestanya de Facebook si voleu optimitzar el vostre lloc web per a Instagram.

en: Pinterest verification
ca: Verificació de Pinterest

en: Please check the appropriate box below if there's a user role that you do <strong>NOT</strong> want to include in your sitemap:
ca: Marqueu la casella apropiada a continuació si hi ha algun rol d'usuari que <strong>NO</strong> voleu incloure als mapes del lloc.

en: Please create a page title.
ca: Creeu un títol per a la pàgina

en: Please enter a license key in the field below first.
ca: Introduïu una clau de llicència al camp inferor.

en: Please enter the maximum number of entries per sitemap page (defaults to %s, you might want to lower this to prevent memory issues on some installs):
ca: Introduïu el número màxim d'entrades per cada pàgina del mapa de lloc (per defecte %s, podeu decidir baixar aquesta quantitat per tal de prevenir problemes de memòria en algunes instal·lacions):

en: Please select a valid post type for taxonomy "%s"
ca: Seleccioneu un tipus d'entrada vàlida per a la taxonomia "%s"

en: Please select a valid taxonomy for post type "%s"
ca: Seleccioneu una taxonomia vàlida per al tipus d'entrada «%s»

en: Poor
ca: Pobre

en: Post Status
ca: Estat de l'entrada

en: Post Type
ca: Tipus d'entrada

en: Post Types
ca: Tipus d'entrada

en: Post doesn't exist.
ca: L'entrada no existeix.

en: Post has an invalid Post Type: %s.
ca: L'entrada té un tipus d'entrada invàlida: %s.

en: Post is set to noindex.
ca: L'entrada està configurada com a no indexable.

en: Posts
ca: Entrades

en: Prefix for the breadcrumb path
ca: Prefix per a la ruta de navegació

en: Premium Support
ca: Suport premium

en: Prevent cleaning out Google Analytics Campaign & Google AdWords Parameters.
ca: Evita esborrar paràmetres del Google Analytics Campaign i del google AdWords.

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Preview &#8220;%s&#8221;
ca: Previsualitza «%s»

en: Previous
ca: Anterior

en: Privacy sensitive (FB admins and such), theme specific (title rewrite) and a few very site specific settings will not be imported to new blogs.
ca: Alguns paràmetres sensitius respecte a la privacitat (administrador al FB entre altres), específics dels temes i alguns altres paràmetres específics no s'importaran als nous blogs.

en: Project Lead
ca: Líder el projecte

en: Project Leaders
ca: Líders del projecte

en: Publication date
ca: Data de publicació

en: QA & Translations Manager
ca: Gestor de qualitat i traduccions

en: Rank better locally and in Google Maps, without breaking a sweat!
ca: Posicioneu-vos millor localment i al Google Maps, sense esforçar-vos gaire.

en: Re-check theme.
ca: Comprova el tema de nou.

en: Ready for Google’s Knowledge Graph
ca: Preparat per al Knowledge Graph de Google

en: Recommended solution
ca: Solució recomanada

en: Register now &raquo;
ca: Registreu-vos ara &raquo;

en: Remove Blog page from Breadcrumbs
ca: Elimina la pàgina del blog de la ruta de navegació

en: Remove stop words from slugs.
ca: Elimina paraules sense significat de les URLs.

en: Remove the <code>?replytocom</code> variables.
ca: Elimina les variables <code>?replytocom</code>.

en: Remove these ads?
ca: Voleu eliminar els anuncis?

en: Removed hardcoded meta description.
ca: S'ha eliminat la meta descripció escrita al codi.

en: Replaced with a custom taxonomies description
ca: S'ha substituït per una descripció personalitzada de les taxonomies.

en: Replaced with a posts custom field value
ca: S'ha substituït pel valor d'un camp personalitzat

en: Replaced with a posts custom taxonomies, comma separated.
ca: S'ha substituït per una llista de taxonomies personalitzades, separades per comes.

en: Replaced with the current day
ca: Substituït pel dia actual

en: Replaced with the current page number with context (i.e. page 2 of 4)
ca: Substituït pel número de pàgina actual amb context (p.ex. pàgina 2 de 4)

en: Replaced with the post type plural label
ca: Substituït per l'etiqueta del tipus d'entrada en plural.

en: Replaced with the post type single label
ca: Substituït per l'etiqueta del tipus d'entrada en singular.

en: Replaced with the post/page author's 'Biographical Info'
ca: Reemplaçat per la informació biogràfica de l'autor de l'entrada o la pàgina

en: Replaced with the slug which caused the 404
ca: S'ha substituït pel slug que havia causat el 404

en: Replaced with the title of the parent page of the current page
ca: Substituit pel títol de la pàgina pare de la pàgina actual

en: Request error: "%s" (%scommon license notices%s)
ca: Error en la petició: «%s» (%savisos comuns de la llicència%s)

en: Reset Default Settings
ca: Restaura els paràmetres per defecte

en: Restore Default Settings
ca: Restaura els paràmetres per defecte

en: Restore site to default settings
ca: Restaura el lloc als paràmetres per defecte

en: Robots-Meta has been deactivated
ca: Robots-Meta s'ha desactivat

en: SEO Book
ca: Llibre de SEO

en: SEO Description
ca: Descripció SEO

en: SEO Issue:
ca: Problema de SEO

en: SEO Settings
ca: Configuració SEO

en: SEO Title
ca: Títol SEO

en: SEO: Bad
ca: SEO: Dolent

en: SEO: Good
ca: SEO: Bé

en: SEO: No Focus Keyword
ca: SEO: sense paraula objectiu

en: SEO: Poor
ca: SEO: Fluix

en: SEO: Post Noindexed
ca: SEO: No indexada

en: Save changes to .htaccess
ca: Guarda els canvis al .htaccess

en: Save changes to Robots.txt
ca: Desa els canvis al fitxer robots.txt

en: Save your settings to activate XML Sitemaps.
ca: Desa els paràmetres per activar el mapa de lloc XML.

en: Seamlessly integrate WooCommerce with WordPress SEO and get extra features!
ca: Integreu sense esforç WooCommerce amb WordPress SEO i aconseguiu funcionalitats extra.

en: Search for "%s"
ca: Cerca per «%s»

en: Security
ca: Seguretat

en: See the help tab for more info.
ca: Consulteu la pestanya d'ajuda per a més informació.

en: Setting "%s" is no longer used and has been discarded.
ca: El paràmetre «%s» ja no s'utilitza i s'ha descartat.

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Settings Updated.
ca: S'han actualitzat els paràmetres.

en: Several settings were moved to the %1$sAdvanced page%2$s, the bulk editor, file editor and import & export tools were all moved to the %3$sTools page%2$s.
ca: Algunes eines s'han mogut a la %1$spàgina avançada%2$s, l'editor en massa, l'editor de fitxers i l'eina d'importació i exportació s'han mogut a la %3$spàgina d'eines%2$s.

en: Should this page be in the XML Sitemap at all times, regardless of Robots Meta settings?
ca: Independentment de les opcions Meta Robots, s'ha d'incloure aquesta pàgina al mapa del lloc?

en: Show date in snippet preview?
ca: Voleu mostrar la data a la previsualització del fragment?

en: Simplified Admin Menus
ca: Menús d'administració simplificats

en: Site ID
ca: ID del lloc web

en: Site-wide default: %s
ca: Per defecte a tot el lloc: %s

en: Sitemap Priority
ca: Prioritat al mapa de lloc

en: Sitewide <code>meta</code> settings
ca: Paràmetres <code>meta</code> per a tot el lloc

en: Sitewide settings
ca: Configuració de tot el lloc

en: So remember: If you change the %sattachment redirection setting%s in the future, the below settings will take effect for *all* media items.
ca: Recordeu: si canvieu el %sparàmetre de redirecció dels fitxers adjunts%s en un futur, el camp inferior tindrà efecte sobre *tots* els elements multimèdia.

en: So, we&#8217;ve come to the end of the tour. If you like the plugin, please %srate it 5 stars on WordPress.org%s!
ca: Hem arribat al final de la guia. Si us agrada l'extensió, %spuntueu-la amb 5 estrelles a WordPress.org%s!

en: Social settings
ca: Configuració social

en: Some files could not be removed. Please remove them via FTP.
ca: Alguns fitxers no s'han pogut esborrar. Esborreu-los a través del FTP.

en: Special Pages
ca: Pàgines especials

en: Start Tour
ca: Comença la visita guiada

en: Subscribe
ca: Subscriu-me

en: Subscribe to our Newsletter
ca: Subscriviu-vos al nostre butlletí

en: Successfully added %s as a Facebook Admin!
ca: %s s'ha afegit correctament com a administrador de Facebook.

en: Successfully cleared all Facebook Data
ca: S'ha esborrat correctament totes les dades de Facebook

en: Successfully removed admin %s
ca: L'administrador %s s'ha eliminat correctament

en: Summary
ca: Resum

en: Summary with large image
ca: Resum amb imatge de grans dimensions

en: Symbols are shown in the size they'll appear in in search results.
ca: Els símbols es mostren amb la mida en que apareixeran als resultats de la cerca.

en: Tab: Security
ca: Tab: Seguretat

en: Tab: Webmaster Tools
ca: Tab: Eines per a administradors web.

en: Tab: Your Info / Company Info
ca: Tab: La vostra informació / Informació de la vostra empresa

en: Take note:
ca: Important:

en: Take this tour to quickly learn about the use of this plugin.
ca: Comenceu aquesta guia per conèixer ràpidament com funciona aquesta extensió.

en: Team Yoast
ca: Equip Yoast

en: Template explanation
ca: Explicació de la plantilla

en: Templates and settings
ca: Plantilles i opcions

en: Thank you for updating WordPress SEO by Yoast!
ca: Gràcies per actualizar el Wordpress SEO de Yoast!

en: Thank you for using our plugin and good luck with your SEO!<br/><br/>Best,<br/>Team Yoast - %1$sYoast.com%2$s
ca: Gràcies per utilitzar la nostra extensió i bona sort amb el vostre SEO!<br /><br />Salutacions,<br />l'equip Yoast - %1$sYoast.com%2$s

en: The %s plugin(s) might cause issues when used in conjunction with Yoast WordPress SEO.
ca: L'extensió (o extensions) %s poden causar problemes quan s'usen conjuntament amb WordPress SEO de Yoast

en: The Breadcrumbs title is used in the breadcrumbs where this %s appears.
ca: El títol de la ruta de navegació s'utilitza en la ruta de navegació on apareix %s.

en: The SEO title defaults to what is generated based on this sites title template for this posttype.
ca: Per defecte, el títol SEO es genera en base a la plantilla per a aquest tipus d'entrada.

en: The Standard PHP Library (SPL) extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
ca: L'extensió de la biblioteca estàndard de PHP (SPL) no està disponible. Demaneu al vostre proveïdor d'allotjament que l'habiliti.

en: The URL that this page should redirect to.
ca: La URL a la que aquesta pàgina hauria de redirigir.

en: The canonical URL that this page should point to, leave empty to default to permalink. %sCross domain canonical%s supported too.
ca: La URL canònica a la que aquesta pàgina haria d'apuntar, deixeu el valor buit per a que apunte a l'enllaç permanent. %sURLs cànoniques entre dominis%s també estan permeses.

en: The default blog setting must be the numeric blog id of the blog you want to use as default.
ca: El paràmetre de blog per defecte ha de ser l'identificador numèric del blog que voleu utilitzar per defecte.

en: The default card type to use
ca: El tipus de targeta per utilitzar per defecte

en: The featured image should be at least 200x200 pixels to be picked up by Facebook and other social media sites.
ca: La imatge destacada ha de ser de 200x200 com a mínim per a que Facebook i altres xarxes socials la utilitzen.

en: The filter extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
ca: L'extensió de filtre no està disponible. Demaneu al vostre proveïdor d'allotjament que l'habiliti.

en: The first tab will show you site-wide settings for titles, normally you'll only need to change the Title Separator.
ca: La primera pestanya us mostrarà els paràmetres globals dels títols, normalment només necessitareu canviar el separador del títol.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
ca: La primera solució  SEO realment tot en un per a WordPress, incloent anàlisi del contingut de la pàgina, mapes del lloc XML i molt més.

en: The frontpage settings allow you to set meta-data for your homepage, whereas the default settings allow you to set a fallback for all posts/pages without images.
ca: La pàgina principal de paràmetres us permet definir metadades per a la vostra pàgina d'inici, mentre que els paràmetres per defecte us permeten definir una alternativa per a totes les entrades i pàgines sense imatges.

en: The images on this page are missing alt tags.
ca: Les imatges d'aquesta pàgina no contenen texts alternatius.

en: The images on this page contain alt tags with the target keyword / phrase.
ca: Les imatges d'aquesta pàgina tenen texts alternatius amb la paraula/frase clau.

en: The images on this page do not have alt tags containing your keyword / phrase.
ca: Les imatges d'aquesta pàgina no tenen texts alternatius que continguin la paraula/frase clau.

en: The keyword / phrase %s does not appear in the page title.
ca: La paraula / frase clau %s no apareix al títol de la pàgina.

en: The keyword / phrase appears in the URL for this page.
ca: La paraula / frase clau apareix a la URL d'aquesta pàgina.

en: The keyword / phrase does not appear in the URL for this page. If you decide to rename the URL be sure to check the old URL 301 redirects to the new one!
ca: La paraula / frase clau no apareix a la URL d'aquesta pàgina. Si decidiu reanomenar la URL assegureu-vos que la URL vella redirigisca amb un 301 a la nova URL.

en: The keyword appears in the first paragraph of the copy.
ca: La paraula clau apareix en el primer paràgraf del text.

en: The keyword density is %s%%, which is over the advised 4.5%% maximum, the keyword was found %s times.
ca: La densitat de la paraula clau és %s%%, que es troba per damunt del màxim recomanat (4,5%%); la paraula clau s'ha trobat %s vegades.

en: The keyword for this page contains one or more %sstop words%s, consider removing them. Found '%s'.
ca: La paraula clau per a aquesta pàgina conté una o més %sparaules sense significat%s. Hauria de considerar esborrar «%s»

en: The meta description contains the primary keyword / phrase.
ca: La descripció meta conté la paraula/frase clau primària.

en: The meta description is often shown as the black text under the title in a search result. For this to work it has to contain the keyword that was searched for.<br/><br/>Read %sthis post%s for more info.
ca: La metadescripció es mostra sovint com a text negre baix del títol als resultats de la cerca. Per a que funcioni correctament, ha de contenir la paraula clau que s'ha cercat.<br /><br />Llegiu %saquesta entrada%s si voleu més informació.

en: The old data of the imported plugin was deleted successfully.
ca: Les dades velles de les extensions que s'han importat s'han esborrat correctament.

en: The page title contains %d characters, which is less than the recommended minimum of 40 characters. Use the space to add keyword variations or create compelling call-to-action copy.
ca: El títol de la pàgina conté %d caràcters, menys que la quantitat recomanada (40). Utilitzeu l'espai per afegir variacions de la paraula clau o crear un text atractiu i que cride a l'acció.

en: The page title contains %d characters, which is more than the viewable limit of 70 characters; some words will not be visible to users in your listing.
ca: El títol de la pàgina conté %d caràcters, més que el limit visible (70): els usuaris no podran veure algunes paraules en els llistats.

en: The page title contains keyword / phrase, at the beginning which is considered to improve rankings.
ca: El títol de la pàgina conté al principi la paraula/frase clau, cosa que es considera un factor positiu per tal de millorar el posicionament.

en: The page title contains keyword / phrase, but it does not appear at the beginning; try and move it to the beginning.
ca: El títol de la pàgina conté la paraula/frase clau, però no apareix al principi: proveu de moure-la cap al principi del títol.

en: The page title is more than 40 characters and less than the recommended 70 character limit.
ca: El títol de pàgina ha de tenir més de 40 caràcters i menys del límit recomanat de 70 caràcters.

en: The plugin All-In-One-SEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s?
ca: S'ha detectat l'extensió All-In-One-SEO. Voleu %simportar els paràmetres%s?

en: The plugin Robots-Meta has been detected. Do you want to %simport its settings%s.
ca: S'ha detectat l'extensió Robots-Meta. Voleu %simportar els paràmetres%s?

en: The post %s appeared first on %s.
ca: L'entrada %s ha aparegut primer a %s.

en: The powerful functions of WordPress SEO can be extended with %1$sYoast premium plugins%2$s. These premium plugins require the installation of WordPress SEO or WordPress SEO Premium and add specific functionality. You can read all about the Yoast Premium Plugins %1$shere%2$s.
ca: Les funcions potents del WordPress SEO es poden estendre amb les %1$sextensions premium de Yoast%2$s. Aquestes extensions premium necessiten l'instal·lació prèvia de WordPress SEO o WordPress SEO Premium i afegeixen funcionalitats específiques. Podeu llegir més sobre les extensions premium de Yoast %1$saquí%2$s.

en: The premium version of WordPress SEO with more features & support.
ca: La versió premium de WordPress SEO amb més característiques i suport

en: The priority given to this page in the XML sitemap.
ca: La prioritat que aquesta pàgina ha de tindre dins del mapa del lloc XML.

en: The separator defined in your theme's <code>wp_title()</code> tag.
ca: El separador definit a l'etiqueta <code>wp_title()</code> del vostre tema.

en: The site's name
ca: El nom del lloc

en: The site's tag line / description
ca: L'eslògan /descripció del lloc web

en: The slug for this page is a bit long, consider shortening it.
ca: La URL d'aquesta pàgina és una mica llarga; intenteu acurtar-la.

en: The templates are built using variables. You can find all these variables in the help tab (in the top-right corner of the page). The settings allow you to set specific behavior for the post types.
ca: Les plantilles es construeixen mitjançant variables. Podeu trobar totes aquestes variables en la pestanya d'ajuda (al cantó superior dret de la pàgina). Els paràmetres us permeten especificar un comportament per a cada tipus d'entrada.

en: The title &amp; metas settings for WordPress SEO are made up of variables that are replaced by specific values from the page when the page is displayed. The tabs on the left explain the available variables.
ca: El títol i els paràmetres meta per al WordPress SEO estan formats per variables que es substitueixen per valors específics de la pàgina quan es mostra. Les pestanyes a l'esquerra expliquen les variables disponibles.

en: Theme License
ca: Llicència del tema

en: There are %d words contained in the body copy, this is below the %d word recommended minimum. Add more useful content on this topic for readers.
ca: Hi ha %d paraules en el contingut, una quantitat inferior al mínim recomanat (%d). Afegiu més contingut útil per als usuaris sobre el tema.

en: There are %d words contained in the body copy, this is more than the %d word recommended minimum.
ca: Hi ha %d paraules en el contingut, una quantitat superior inferior al mínim recomanat (%d).

en: There are %d words contained in the body copy, this is slightly below the %d word recommended minimum, add a bit more copy.
ca: Hi ha %d paraules en el contingut, una quantitat lleugerament inferior al mínim recomanat (%d). Afegiu una mica més de contingut.

en: There&#8217;s more to learn about WordPress &amp; SEO than just using this plugin. A great start is our article %1$sthe definitive guide to WordPress SEO%2$s.
ca: Hi ha més per aprendre sobre Wordpress i SEO que aquesta extensió. Un bon començament és el nostre article %1$sla guia definitiva del SEO WordPress%2$s

en: These are the General settings for WordPress SEO, here you can restart this tour or revert the WP SEO settings to default.
ca: Aquestos són els paràmetres generals per al WordPress SEO, des d'ací podeu reiniciar aquesta visita o revertir els paràmetres de WP SEO als seus valors originals.

en: These are the title, description and image used in the Open Graph meta tags on the front page of your site.
ca: Aquí estan el títol, la descripció i la imatge utilitzades a les meta etiquetes d'Open Graph a la pàgina principal del lloc web.

en: These pages will be noindex, followed by default, so they will never show up in search results.
ca: Aquestes pàgines no s'indexaran i es seguiran per defecte, per tant mai apareixeran als resultats de cerca.

en: This %s follows the indexation rules set under Metas and Titles, you can override it here.
ca: Aquesta %s segueix les regles d'indexació establertes a la secció Títols i Meta, podeu sobreescriure-ho aquí.

en: This data is shown as metadata in your site. It is intended to appear in Google's Knowledge Graph. You can be either a company, or a person, choose either:
ca: Aquestes dades es mostren com a metadades al vostre lloc web. Estan pensades per aparèixer al Knowledge Graph de Google. Podeu ser tant una persona com una empresa, trieu una opció:

en: This export includes taxonomy metadata
ca: Aquesta exportació inclou les metadades de la taxonomia

en: This helps you to create cleaner URLs by automatically removing the stopwords from them.
ca: Això ajuda a crear URLs més netes eliminant automàticament les paraules sense significat.

en: This image is used if the post/page being shared does not contain any images.
ca: Aquesta imatge s'utilitza si l'entrada o la pàgina que s'estan compartint no conté cap imatge.

en: This is a rendering of what this post might look like in Google's search results.<br/><br/>Read %sthis post%s for more info.
ca: Aquesta és una mostra de com es pot veure aquesta entrada als resultats de la cerca de Google.<br /><br />Llegiu %saquesta entrada%s si voleu més informació.

en: This is a settings export file for the WordPress SEO plugin by Yoast.com
ca: Aquest és un fitxer d'exportació dels paràmetres de l'extensió WordPress SEO

en: This is where you set the titles and meta-information for all your post types, taxonomies, archives, special pages and for your homepage. The page is divided into different tabs. Make sure you check &#8217;em all out!
ca: Aquí podeu definir els títols i la informació meta per a tots els tipus d'entrades, taxonomies, arxius, pàgines especials i la pàgina principal. Aquesta pàgina està dividida en diferents pestanyes. Assegureu-vos de comprovar-les totes!

en: This is where you would enter the license keys for one of our premium plugins, should you activate one.
ca: Aquí és on podeu introduir les claus de llicència per a una de les nostres extensions premium, si n'activeu alguna. 

en: This must be an existing blog. Blog %s does not exist or has been marked as deleted.
ca: Aquest ha de ser un blog que existisca. El blog %s no existeix o s'ha marcat per ser esborrat.

en: This page has %s nofollowed link(s) and %s normal outbound link(s).
ca: Aquesta pàgina conté %s enllaços «nofollow» i %s enllaços normals de sortida.

en: This page has %s outbound link(s), all nofollowed.
ca: Aquesta pàgina conté %s enllaços de sortida, tots etiquetats com a «nofollow».

en: This page has %s outbound link(s).
ca: Aquesta pàgina té %s enllaços sortints.

en: This plugin adds XML sitemaps to your site. The sitemaps are automatically updated when you publish a new post, page or custom post and Google and Bing will be automatically notified.
ca: Aquesta extensió afegeix mapes web XML al vostre lloc web. Els mapes web s'actualitzen automàticament quan publiqueu una nova entrada, pàgina o contingut personalitzat, i es notificarà automàticament tant Google com Bing.

en: This prevents threaded replies from working when the user has JavaScript disabled, but on a large site can mean a <em>huge</em> improvement in crawl efficiency for search engines when you have a lot of comments.
ca: Aquesta opció evita que les respostes niades funcionen quan l'usuari té el javascript deshabilitat, però en llocs grans pot significar una millora <em>enorme</em> en l'eficiència dels motors de cerca quan teniu molts comentaris.

en: This release has made the code of WordPress SEO by Yoast that runs on the frontend of your site approximately 30% faster.
ca: Aquesta versió ha fet el codi de WordPress SEO de Yoast que s'executa a la part visible del vostre lloc web un 30% més ràpid aproximadament.

en: This site has not been activated properly on yoast.com and thus cannot check for future updates. Please activate your site with a valid license key.
ca: Aquest lloc web no s'ha activat correctament a yoast.com i, per tant, no podrà comprovar si hi ha actualitzacions futures. Activeu el vostre lloc web amb una clau de llicència vàlida.

en: This tab allows you to add specific post meta data for Google+. And if you have a Google+ page for your business, add that URL here and link it on your %1$sGoogle+%2$s page&#8217;s about page.
ca: Aquesta pestanya us permet afegir metadades específiques per al Google+. I si teniu una pàgina al Google+ per a la vostra empresa, afegiu la URL ací i enllaceu-ho a la vostra pàgina de quant a al Google+.

en: This tool allows you to quickly change important files for your SEO, like your robots.txt and, if you have one, your .htaccess file.
ca: Aquesta eina us permet canviar ràpidament fitxers importants per al SEO, com el robots.txt i, si en teniu un, el vostre fitxer .htaccess.

en: This tool allows you to quickly change titles and descriptions of your posts and pages without having to go into the editor for each page.
ca: Aquesta eina us permet canviar ràpidament títols i descripcions de les entrades i les pàgines sense haver d'anar a l'editor per a a cadascuna d'elles.

en: This warning is generated by WordPress SEO by Yoast.
ca: Aquest avís ha estat generat per WordPress SEO de Yoast.

en: Title
ca: Títol

en: Title &amp; Metas settings
ca: Opcions del títol i etiquetes meta

en: Title Separator
ca: Separador del títol

en: Title display in Google is limited to a fixed width, yours is too long.
ca: La visualització del títol a Google està limitat a una amplada fixa, el vostre és massa llarg.

en: Title optimization
ca: Optimització del títol

en: Title to use for Author page
ca: Títol que s'utilitzarà per a la pàgina de l'autor

en: Title to use for this page in breadcrumb paths
ca: Títol per utilitzar en la ruta de navegació per a aquesta pàgina

en: Titles &amp; Metas
ca: Títols i Meta

en: To %1$sverify your site with Pinterest%2$s, add the meta tag here
ca: Per a %1$sverificar el vostre lloc amb Pinterest%2$1, afegiu la meta etiqueta ací

en: To be able to access %sFacebook Insights%s for your site, you need to specify a Facebook Admin. This can be a user. If you have an app for your site, you could use that as well.
ca: Per poder accedir als %sFacebook Insights%s per al vostre lloc web, heu d'especificar un administrador de Facebook. Potser un usuari o, si teniu una aplicació per al vostre lloc web, també podeu utilitzar-la.

en: To enjoy all the benefits of the page analysis feature, you'll need to (get your host to) install it.
ca: Per a gaudir de tots els beneficis de la característica d'anàlisi de la pàgina, necessitareu instal·lar-ho al vostre allotjament.

en: To inform Google about your social profiles, we need to know their URLs.
ca: Per a informar Google sobre els vostres perfils socials, ens cal saber les seves URLs.

en: To maintain a plugin as big as WordPress SEO, we need to know what we're dealing with: what kinds of other plugins our users are using, what themes, etc. Please allow us to track that data from your install. It will not track <em>any</em> user details, so your security and privacy are safe with us.
ca: Per tal de mantenir una extensió tan gran com el WordPress SEO, necessitem saber amb què estem tractant: quines altres extensions i temes utilitzen els nostres usuaris, etc. Permeteu-nos fer seguiment d'aquest tipus de dades de la vostra instal·lació. No farem seguiment de <em>cap</em> informació dels usuaris: la vostra seguretat i privacitat estan segures amb nosaltres.

en: To provide you with the best experience possible, we need your help. Please enable tracking to help us gather anonymous usage data.
ca: Per tal d'oferir-vos la millor experiència possible, necessitem la vostra ajuda. Habiliteu el seguiment per ajudar-nos a obtenir dades anònimes d'ús.

en: To update this page analysis, save as draft or update and check this tab again
ca: Per actualitzar l'anàlisi d'aquesta pàgina, deseu l'esborrany o actualitzeu i comproveu aquesta pestanya de nou

en: Toggle license status
ca: Canvia l'estat de la llicència

en: Tools
ca: Eines

en: Tracking
ca: Seguiment

en: Translation of %s
ca: Traducció de %s

en: Twitter Galleries
ca: Galeries del Twitter

en: Twitter Username
ca: Usuari al Twitter

en: Twitter username (without @)
ca: Usuari Twitter (sense @)

en: Unchecking this box allows authors and editors to redirect posts, noindex them and do other things you might not want if you don't trust your authors.
ca: Desmarcant aquesta opció permet als autors i editors redirigir entrades, marcar-les com a no indexables i altres coses que potser no voleu fer si no confieu en els vostres autors.

en: Unzipping failed - file settings.ini not found.
ca: Ha fallat la descompressió - no s'ha trobat el fitxer settings.ini.

en: Unzipping failed with error "%s".
ca: La descompressió ha fallat amb l'error «%s».

en: Updated Robots.txt
ca: S'ha actualitzat el robots.txt

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
ca: Si actualitzeu el tema perdreu totes les personalitzacions que heu fet. Premeu «Cancel·la» per a parar, «D'acord» per a actualitzar.

en: Upgrade to WordPress SEO Premium &raquo;
ca: Actualitzeu a WordPress SEO Premium &raquo;

en: Upload Image
ca: Penja imatges

en: Usage of this breadcrumbs feature is explained %1$shere%2$s. For the more code savvy, insert this in your theme:
ca: L'ús de la característica de «ruta de navegació» està explicat %1$saquí%2$s. Per als meus acostumats al codi, introduïu això al vostre tema: 

en: Use %s default (Currently: %s)
ca: Utilitza %s per defecte (actualment: %s)

en: Use Image
ca: Utilitzar Imatge

en: User sitemap
ca: Mapa del lloc de l'usuari

en: View
ca: Visualitza

en: View &#8220;%s&#8221;
ca: Mostra «%s»

en: WP Page Title
ca: Títol de la pàgina

en: Want to help us develop? Read our %1$scontribution guidelines%2$s!
ca: Voleu ajudar-nos a desenvolupar? Llegiu la nostra %1$sguia de contribució%2$s!

en: Warning!
ca: Avís!

en: Warning:
ca: Avís:

en: Warning: even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
ca: Avís: tot i que podeu definir els paràmetres per als robots aquí, tot el lloc web està configurat com a no indexable als paràmetres de privacitat del lloc. Per tant, aquestos paràmetres no tindran cap efecte.

en: We recommend you deactivate %s and have another look at your WordPress SEO configuration using the button above.
ca: Us recomanem que desactiveu %s i reviseu els paràmetres del WordPress SEO utilitzant el botó superior.

en: We suggest using %1$sFV Top Level Categories%2$s, if you insist on keeping this but do know that the feature is very error prone and not <em>that</em> important for your SEO.
ca: Us recomanem utilitzar %1$sFV Top Level Categories%2$s, si insistiu en mantenir aquesta funcionalitat, però us avisem que es tracta d'una funcionalitat que pot generar errades i no és <em>tan</em> important per al SEO.

en: We're always grateful for patches from non-regular contributors, this release, patches from the following people made it in:
ca: Sempre agraïm pedaços per contribuïdors no habituals, aquesta versió, pedaços de les següents persones s'han incorporat:

en: Webmaster Tools
ca: Eines per a administradors web

en: We’ve merged several menu items to make the most important settings stand out more.
ca: Hem unit diversos elements dels menús per tal d'emfatitzar els paràmetres més importants.

en: What are XML sitemaps?
ca: Què són els mapes del lloc XML?

en: What does the plugin do with XML Sitemaps?
ca: Què fa el plugin amb els mapes de lloc XML?

en: What’s New In %s
ca: Que hi ha nou a la versió %s

en: While most of the development team is at %1$sYoast%2$s in the Netherlands, WordPress SEO by Yoast is created by a worldwide team.
ca: Tot i que la major part de l'equip de desenvolupament de %1$sYoast%2$s es troba als Països Baixos, WordPress SEO de Yoast està creat per un equip distribuit per tot el món.

en: Why Google won't display the right page title
ca: Per què Google no mostrarà el títol de la pàgina correcte

en: With %1$sTwitter Cards%2$s, you can attach rich photos, videos and media experience to tweets that drive traffic to your website. Simply check the box, sign up for the service, and users who Tweet links to your content will have a &#8220;Card&#8221; added to the tweet that&#8217;s visible to all of their followers.
ca: Amb les %1$stargetes de Twitter%2$s, podeu afegir fotos, vídeos i altres experiències multimèdia a tuits per dirigir trafic al vostre lloc web. Només heu de marcar aquesta casella, registrar-vos al servei i els usuaris que tuiten enllaços al vostre contingut tindran targetes que seran visibles per a tots els seus seguidors.

en: WooThemes SEO framework settings &amp; data successfully imported.
ca: La informació i configuració SEO de WooThemes s'ha importat de forma satisfactòria

en: WordPress SEO Extensions
ca: Extensions del WordPress SEO

en: WordPress SEO Meta Box
ca: Metadades del WordPress SEO 

en: WordPress SEO by Yoast
ca: WordPress SEO de Yoast

en: WordPress SEO by Yoast 2.0 helps you optimize your site by making you ready for Google's Knowledge Graph and simplifying the WordPress SEO by Yoast admin.
ca: Worpress SEO de Yoast 2.0 us ajuda a optimitzar la vostra web preparant-la per al Knowledge Graph de Google, i simplificant l'administració del Wordpress SEO de Yoast.

en: WordPress SEO by Yoast comes with some very powerful built-in tools:
ca: WordPress SEO de Yoast incorpora algunes eines potents:

en: WordPress SEO by Yoast ships, at time of release, with 26 translations, of which 10 are complete. That's a huge improvement from last time, and we're improving every week. Join us at %1$stranslate.yoast.com%2$s!
ca: WordPress SEO de Yoast conté, al moment de llançament d'aquesta versió, traduccions en 26 idiomes, 10 de les quals estan completes. Es tracta d'una millora enorme respecte a l'última vegada, i millorem cada setmana. Uniu-vos a %1$stranslate.yoast.com%2$s!

en: WordPress SEO has auto-detected whether it needs to force rewrite the titles for your pages, if you think it's wrong and you know what you're doing, you can change the setting here.
ca: WordPress sEO ha detectat automàticament si necessita forçar la reescriptura dels títols de les vostres pàgines; si creieu que és incorrecte i sabeu el que feu, podeu canviar el paràmetre aquí.

en: WordPress SEO settings
ca: Paràmetres del WordPress SEO

en: XML Sitemaps
ca: Mapa del lloc XML

en: Yandex Webmaster Tools
ca: Eines per a administradors web de Yandex

en: Yoast Breadcrumbs options could not be found
ca: No s'han trobat optcions per a Yoast Breadcrumbs

en: Yoast Breadcrumbs options imported successfully.
ca: S'han importat correctament les opcions de Yoast Breadcrumbs

en: Yoast WordPress SEO Settings
ca: Paràmetres del WordPress SEO de Yoast

en: You are not allowed to access this page.
ca: No teniu autorització per accedir a aquesta pàgina.

en: You can add the verification codes for the different Webmaster Tools programs here, we highly encourage you to check out both Google and Bing&#8217;s Webmaster Tools.
ca: Podeu afegir els codis de verificació per a les diferents programes d'eines per a administradors web, vos recomanem que proveu tant les eines per a administradors web de Google com les de Bing.

en: You can't edit %s that aren't yours.
ca: No podeu editar %s que no són vostres.

en: You can't edit %s.
ca: No podeu editar %s.

en: You cannot create a robots.txt file.
ca: No podeu crear un fitxer robots.txt

en: You cannot overrule a WPSEO standard variable replacement by registering a variable with the same name. Use the "wpseo_replacements" filter instead to adjust the replacement value.
ca: No podeu sobreescriure una variable estàndard del WP SEO registrant una variable amb el mateix nom. Utilitzeu el filtre «wpseo_replacements» per ajustar el valor substitut.

en: You defined your license key using the %s PHP constant.
ca: Heu definit la vostra llicència utilitzant la constant PHP %s.

en: You don't have a robots.txt file, create one here:
ca: No teniu cap fitxer robots.txt, creeu-ne un aquí:

en: You have an unlimited license.
ca: Teniu una llicència il·limitada.

en: You have not used your keyword / keyphrase in any subheading (such as an H2) in your copy.
ca: No heu utilitzat la paraula o frase clau en cap capçalera secundària (com un H2) al vostre text.

en: You have used %d/%d activations.
ca: Heu utilitzat %d de %d activacions.

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
ca: No està permés utilitzar HTML al valor.

en: You might have extra variables you want to prevent from cleaning out, add them here, comma separated.
ca: Si teniu varaibles extra que voleu evitar que s'esborren, afegiu-les aquí separades per comes.

en: You must %sgo to your Reading Settings%s and uncheck the box for Search Engine Visibility.
ca: Heu d'anar als %sparàmetres de lectura%s i desmarcar l'opció per a «visibilitat de motors de cerca»

en: You searched for
ca: Has cercat

en: You searched for %s
ca: Heu cercat %s

en: You&#8217;ve just installed WordPress SEO by Yoast! Click &#8220;Start Tour&#8221; to view a quick introduction of this plugin&#8217;s core functionality.
ca: Acabeu d'instal·ar WordPress SEO de Yoast! Feu clic a «Inicia la guia» per a veure una introducció ràpida a les funcionalitats principals de l'extensió.

en: You&#8217;ve just installed WordPress SEO by Yoast. Please helps us improve it by allowing us to gather anonymous usage stats so we know which configurations, plugins and themes to test with.
ca: Acabeu d'instal·lar WordPress SEO by Yoast. Ajudeu-nos a millorar-lo permetent-nos obtenir estadístiques anònimes, per saber amb quines configuracions, plugins i temes hem de fer proves.

en: You're linking to another page with the keyword you want this page to rank for, consider changing that if you truly want this page to rank.
ca: Esteu enllaçant una altra pàgina amb la paraula clau que voleu que es posicione la pàgina actual. Considereu canviar-li si realment voleu que aquesta pàgina es posicione correctament.

en: You're using WordPress in %1$s. While %2$s has been translated to %1$s for %3$d%%, it's not been shipped with the plugin yet. You can help! Register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
ca: Esteu utilitzant WordPress a %1$s. Mentre %2$s s'ha traduït al %1$s per %3$d%%, encara no s'ha inclòs a l'extensió. Podeu ajudar registrant-vos a %4$s per ajudar a completar la traducció a %1$s!

en: You're using WordPress in a language we don't support yet. We'd love for %2$s to be translated in that language too, but unfortunately, it isn't right now. You can change that! Register at %4$s to help translate it!
ca: Esteu utilitzant el WordPress en un idioma que encara no suportem. Ens agradaria que %2$s estigués també en aquest idioma, però desafortunadament no ho està. Podeu canviar-ho registrant-vos a %4$s i ajudant a traduir-ho!

en: You've never used this focus keyword before, very good.
ca: Mai heu utilitzat aquesta paraula clau principal abans, molt bé!

en: You've reached your activation limit. You must <a href="%s">upgrade your license</a> to use it on this site.
ca: Heu arribat al límit de l'activació. Heu d'<a href="%s">actualitzar la vostra llicència</a> per utilitzar-la en aquest lloc web.

en: You've used this focus keyword %1$sonce before%2$s, be sure to make very clear which URL on your site is the most important for this keyword.
ca: Heu utilitzat aquesta paraula clau principal %1$suna vegada abans%2$s; assegureu-vos de deixar ben clar quina URL del vostre lloc web és més important per a aquesta paraula.

en: You've used this focus keyword %3$s%4$d times before%2$s, it's probably a good idea to read %1$sthis post on cornerstone content%2$s and improve your keyword strategy.
ca: Heu utilitzat aquesta paraula clau principal %3$s%4$d vegades abans%2$s; probablement és una bona idea llegir %1$saquesta entrada sobre contingut principal%2$s i millorar la vostra estratègia de paraules clau.

en: YouTube URL
ca: URL al Youtube

en: Your %s license has been activated.
ca: La vostra llicència %s s'ha activat.

en: Your %s license has been deactivated.
ca: La vostra llicència %s s'ha desactivat.

en: Your %s license will expire on %s.
ca: La vostra %s llicència caducarà el %s.

en: Your Info
ca: La vostra informació

en: Your focus keyword was found in:
ca: La vostra paraula clau seleccionada s'ha trobat en:

en: Your hosting environment does not support PHP's %sDocument Object Model%s.
ca: El vostre allotjament no permet el %sDocument Object Model%s de PHP.

en: Your keyphrase is over 10 words, a keyphrase should be shorter and there can be only one keyphrase.
ca: La vostra frase clau té més de 10 paraules; una frase clau hauria de ser més curta, i només pot haver-hi una frase clau.

en: Your license has expired. You must <a href="%s">extend your license</a> in order to use it again.
ca: La llicència ha caducat. Heu de <a href="%s">renovar la vostra llicència</a> per poder utilitzar-la de nou.

en: Your name
ca: El vostre nom

en: Your theme contains a meta description, which blocks WordPress SEO from working properly, please delete the following line, or press fix it:
ca: El vostre tema conté una descripció meta, que impedeix que WordPress SEO funcioni correctament; esborreu la següent línia o feu clic a «Arregla-ho»

en: Your theme contains a meta description, which blocks WordPress SEO from working properly. Please visit the %sSEO Dashboard%s to fix this.
ca: El vostre tema conté una descripció meta, que impedeix que WordPress SEO funcioni correctament. Visiteu el %spanell de control SEO%s per arreglar-ho.

en: a,about,above,after,again,against,all,am,an,and,any,are,as,at,be,because,been,before,being,below,between,both,but,by,could,did,do,does,doing,down,during,each,few,for,from,further,had,has,have,having,he,he'd,he'll,he's,her,here,here's,hers,herself,him,himself,his,how,how's,i,i'd,i'll,i'm,i've,if,in,into,is,it,it's,its,itself,let's,me,more,most,my,myself,nor,of,on,once,only,or,other,ought,our,ours,ourselves,out,over,own,same,she,she'd,she'll,she's,should,so,some,such,than,that,that's,the,their,theirs,them,themselves,then,there,there's,these,they,they'd,they'll,they're,they've,this,those,through,to,too,under,until,up,very,was,we,we'd,we'll,we're,we've,were,what,what's,when,when's,where,where's,which,while,who,who's,whom,why,why's,with,would,you,you'd,you'll,you're,you've,your,yours,yourself,yourselves
ca: a,abans,algun,alguna,algunes,alguns,altre,amb,ambdós,anar,ans,aquell,aquelles,aquells,aquí,bastant,bé,cada,com,dalt,de,des,dins,el,elles,ells,els,en,ens,entre,era,erem,eren,eres,es,és,éssent,està,estan,estat,estava,estem,esteu,estic,ets,fa,faig,fan,fas,fem,fer,feu,fi,haver,i,inclòs,jo,la,les,llarg,llavors,mentre,meu,mode,molt,molts,nosaltres,o,on,per,per,però,per,perquè,podem,poden,poder,podeu,potser,primer,puc,quan,quant,qui,sabem,saben,saber,sabeu,sap,saps,sense,ser,seu,seus,si,soc,solament,sols,som,sota,també,te,teniu,teu,tinc,tot,últim,un,un,una,unes,uns,ús,va,vaig,van,vosaltres

en: archived
ca: arxivat

en: difficult
ca: difícil

en: easy
ca: fàcil

en: fairly difficult
ca: prou difícil

en: fairly easy
ca: prou fàcil

en: mature
ca: madur

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Tot <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Tots <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Paperera <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Paperera <span class="count">(%s)</span>

en: spam
ca: brossa

en: very difficult
ca: molt difícil

en: very easy
ca: molt fàcil
