WordPress SEO - en to tr translation catalogue (735 entries)

en:  (because of date display)
tr:  (çünkü tarih ekranı)

en: "Max entries per sitemap page" should be a positive number, which %s is not. Please correct.
tr: "Site haritası sayfasında gösterilecek en fazla öge sayısı" pozitif bir sayı olmalı, ki %s pozitif bir sayı değil. Lütfen düzeltin.

en: %s Archive
tr: %s Arşiv

en: %s Archives
tr: %s Arşivleri

en: %s Description
tr: %s Açıklama

en: %s Image
tr: %s Resim

en: %s License
tr: %s Lisansı

en: %s Title
tr: %s Başlık

en: %s already exists as a Facebook Admin.
tr: %s zaten bir Facebook yöneticisi olarak atanmış.

en: %s does not seem to be a valid %s verification string. Please correct.
tr: %s geçerli bir %s doğrulama metnine sahip değil. Lütfen düzeltin.

en: %s does not seem to be a valid Twitter user-id. Please correct.
tr: %s geçerli bir Twitter kullanıcı tanımlayıcısı değil. Lütfen düzeltin.

en: %s does not seem to be a valid url. Please correct.
tr: % geçerli bir web adresi değil. Lütfen düzeltin.

en: %s failed to check for updates because of the following error: <em>%s</em>
tr: %s aşağıdaki hatadan dolayı güncelleme kontrol edemiyor: <em>%s</em>

en: %s is network activated, please contact your site administrator to manage the license.
tr: %s için ağ etkinleştirilmiş, lütfen lisans yönetimi için site yöneticiniz ile iletişim kurun.

en: %s is network activated, you can manage your license in the <a href="%s">network admin license page</a>.
tr: %s için ağ etkinleştirilmiş, <a href="%s">ağ yönetimi lisans sayfası</a>ndan lisanslarınızı yönetebilirsiniz.

en: %s is not a valid choice for who should be allowed access to the WP SEO settings. Value reset to the default.
tr: %s WP SEO ayarlarında izin verilen seçeneklerden biri değil. Değer varsayılana döndürüldü.

en: %s restored to default SEO settings.
tr: %s varsayılan AMO ayarlarına döndürüldü.

en: %s, Author at %s
tr: 	 %s, Yazar %s

en: %s: License Settings
tr: %s: Lisans ayarları

en: %sRenew your license now%s.
tr: %sLisansınızı yenileyin%s.

en: &laquo; Back to Tools page
tr: &laquo; Araçlar sayfasına dön

en: (deactivate your license so you can activate it on another WordPress site)
tr: (Bir başka WordPress sitenizde kullanabilmek için lisansınızı etkisizleştirin)

en: (no parent)
tr: (ebeveyn yok)

en: .htaccess file
tr: .htaccess Dosya

en: 1 - Highest priority
tr: 1 - En yüksek öncelik

en: 301 Redirect
tr: 301 Yönlendirme

en: 404 pages
tr: 404 Sayfaları

en: <a href="%s">Did you know you can upgrade your license?</a>
tr: <a href="%s">Lisansınızı yükseltebileceğinizi biliyor muydunuz?</a>

en: <a href="%s">Your license is expiring in %d days, would you like to extend it?</a>
tr: <a href="%s">Lisansınızı %d gün içinde sonlanacak, uzatmak ister misiniz?</a>

en: <b>Warning!</b> You're blocking external requests which means you won't be able to get %s updates. Please add %s to %s.
tr: <b>Uyarı!</b> Dışardan gelen istekleri engelliyorsunuz, yani %s güncellemelerini alamayacaksınız. Lütfen %s ögesini %s bölümüne ekleyin.

en: <strong>%s version %s</strong> is available. <a href="%s" class="thickbox" title="%s">Check out what's new</a> or <a href="%s" %s>update now</a>.
tr: <strong>%s sürüm %s</strong> mevcuttur. <a href="%s" class="thickbox" title="%s">Yeni ne var, göz atın</a> veya <a href="%s"%s>şimdi güncelleyin</a>.

en: A Sitemap is an XML file that lists the URLs for a site. It allows webmasters to include additional information about each URL: when it was last updated, how often it changes, and how important it is in relation to other URLs in the site. This allows search engines to crawl the site more intelligently.
tr: Bir site haritası sitenizdeki adresleri içerek XML dosyasıdır. Webmasterların sitenizdeki adresler ile ilgili ekstra bilgiler verebilmelerine olanak sağlar. Örneğin, ne zaman güncellendi, ne kadar sıklıkla güncelleniyor, ne kadar öneme sahip vb. Bu da arama motorlarının sayfalarınızı daha akıllıca taramalarına olanak sağlıyor.

en: A link to the archive for the post author, with the authors name as anchor text.
tr: Çapa metin olarak yazarın adı ile sonrası yazar için arşive bir bağlantı,.

en: A link to the post, with the title as anchor text.
tr: Çapa metin olarak başlığı ile yazılan bir bağlantı,.

en: A link to your site, with your site's name and description as anchor text.
tr: Çapa metin olarak sitenizin adı ve açıklaması ile sitenize bir bağlantı,.

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
tr: Çapa metin olarak sitenizin adı ile sitenize bir bağlantı,.

en: A meta description has been specified, but it does not contain the target keyword / phrase.
tr: Bir meta açıklama belirtilmiş, ancak hedef anahtar kelime / cümle içermez.

en: A replacement variable can not start with "%%cf_" or "%%ct_" as these are reserved for the WPSEO standard variable variables for custom fields and custom taxonomies. Try making your variable name unique.
tr: Bir değiştirme karakteri "%%cf_" ya da "%%ct_" ile başlayamaz, bu karakterler WPSEO değişkenleri, özel alanlar ve özel kategoriler için kullanılmaktadır. Değişken isminizi eşsiz yapmaya çalışın.

en: A replacement variable can only contain alphanumeric characters, an underscore or a dash. Try renaming your variable.
tr: Bir muadil değişken sadece harfler, alt çizgi ya da tire içerebilir. Değişkeninizin ismini değiştirmeyi deneyin.

en: A replacement variable with the same name has already been registered. Try making your variable name more unique.
tr: Aynı isme sahip bir değiştirme değişkeni zaten mevcut. Değişkeninizi daha eşsiz yapmaya çalışın.

en: Accounts
tr: Hesaplar

en: Action
tr: Eylem

en: Activate License
tr: Lisansı etkinleştir

en: Activation failed:
tr: Etkinleştirme başarısız:

en: AdWords External
tr: AdWords Harici

en: Add <code>noodp</code> meta robots tag sitewide
tr: Ekle <code>noodp</code> meta robot etiketi site çapında

en: Add <code>noydir</code> meta robots tag sitewide
tr: Ekle <code>noydir</code> meta robot etiketi site çapında

en: Add Another Facebook Admin
tr: Başka Facebook Yöneticisi ekle

en: Add Facebook Admin
tr: Facebook Yönetici Ekle

en: Add Google+ specific post meta data
tr: Google+ için özel yazı meta verileri ekleyin

en: Add Open Graph meta data
tr: Open Graph Seo Meta Data Ekle

en: Add Open Graph meta data to your site's <code>&lt;head&gt;</code> section. You can specify some of the ID's that are sometimes needed below:
tr: Sitenizin <code>&lt;head&gt;</code> bölümüne Open Graph meta verilerini ekleyin. Bazen gerekecek azı ID bilgilerini de belirleyebilirsiniz:

en: Add Twitter card meta data
tr: Twitter kartı meta veri ekleme

en: Add Twitter card meta data to your site's <code>&lt;head&gt;</code> section.
tr: Sitenizin <code>&lt;head&gt;</code> bölümüne Twitter kartı meta verisi ekleyin.

en: Add some info here needed for Google's Knowledge Graph.
tr: Burada Google'ın Bilgi Grafiği için gerekli bilgileri ekleyin.

en: Admin only notice: this page doesn't show a meta description because it doesn't have one, either write it for this page specifically or go into the SEO -> Titles menu and set up a template.
tr: Yönetici sadece haber: bu bir olmadığı için bu sayfayı özellikle bu sayfa için yazmak veya SEO gitmek ya, bir meta açıklaması göstermiyor -> Başlıklar menü ve bir şablon kurmak.

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advanced <code>meta</code> robots settings for this page.
tr: Gelişmiş <code>meta</code> Bu sayfa için robotlar ayarları.

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Advanced Variables
tr: Gelişmiş değişkenler

en: Alexa Verification ID
tr: Alexa Doğrulama Kimliği

en: All SEO Scores
tr: Tüm SEO Skor

en: All of the options on these tabs are for advanced users only, if you don&#8217;t know whether you should check any, don&#8217;t touch them.
tr: Bu sekmelerdeki tüm seçenekler gelişmiş kullanıcılar içindir. Eğer işaretleyip işaretlemeyeceğinizi bilmiyorsanız dokunmayın.

en: All the settings screens have been updated to use exactly the same, tab-based, styling, making them much more comprehensible.
tr: Tüm ayar ekranları aynı, sekme tabanlı, stilli yapılara geçirildi ki bu çok daha kullanılabilir.

en: All-In-One-SEO has been deactivated
tr: All-In-One-SEO devrede değil.

en: Allow tracking
tr: İzlemeye izin ver

en: Allow tracking of this WordPress install's anonymous data.
tr: Bu WordPress kurulumunun verilerini anonim olarak takip et.

en: Always include
tr: Her zaman dahil et

en: Always index
tr: Her zaman indeksle

en: Always noindex
tr: Daima noindex

en: Analyze this page
tr: Sayfa analizi

en: Archives
tr: Arşivler

en: Archives for
tr: Arşiv

en: Are you in Google News? Increase your traffic from Google News by optimizing for it!
tr: Google Haberlerde yer alıyor musunuz? Gerekli optimizasyonları yaparak trafiğinizi artırabilirsiniz!

en: Are you sure you want to reset your SEO settings?
tr: SEO ayarlarınızı sıfırlamak istediğinize emin misiniz?

en: Article Heading:
tr: Makale Başlık:

en: As you are redirecting attachment URLs to parent post URLs, these settings will currently only have an effect on <strong>unattached</strong> media items!
tr: Ekli dosya adreslerini ebeveyn yazı adreslerine yönlendirdiğiniz için bu ayarlar sadece <strong>bağsız</strong> ortam dosyalarında etkilidir!

en: As you can see, there is a translation of this plugin in %1$s. This translation is currently %3$d%% complete. We need your help to make it complete and to fix any errors. Please register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
tr: Göreceğiniz üzere bu eklentinin %1$s dilinde çevirisi mevcut. Bu çeviri %3$d%% tamamlanmış durumda. Tamamlanması ve hataların giderilmesi için yardımınıza ihtiyacımız var. Sizden %1$s çeviriyi tamamlayabilmemiz için %4$s adresinden kayıt olarak yardımcı olmanızı rica ediyoruz!

en: Attachment caption
tr: Eklenti altyazısı

en: Attachments to posts are stored in the database as posts, this means they're accessible under their own URL's if you do not redirect them, enabling this will redirect them to the post they were attached to.
tr: Mesajları ekleri mesajları gibi, bu bu da bağlanmıştır sonrası onları yönlendirir sağlayan, kendi URL bunları yönlendirme yoksa var altında erişilebilir demektir veritabanında saklanır.

en: Author Archives
tr: Yazar Arşivi

en: Auto detect
tr: Otomatik Tespit

en: Automatic prioritization
tr: Otomatik önceliklendirme

en: Bad
tr: Kötü

en: Basic Variables
tr: Temel Değişkenler

en: Bing Webmaster Tools
tr: Bing Webmaster Araçları

en: Blog %s not found.
tr: %s blogu bulunamadı.

en: Bold the last page in the breadcrumb
tr: Breadcrumb son sayfası

en: Both WordPress SEO by Yoast and %s can create XML sitemaps. Having two XML sitemaps is not beneficial for search engines, yet might slow down your site.
tr: Hem Yoast WordPress SEO hem de %s XML site haritaları koluşturuyor. İki XML site haritası oluşturmak arama motorları için faydasızdır, diğer taraftan sitenizi yavaşlatabilir.

en: Both WordPress SEO by Yoast and %s create OpenGraph output, which might make Facebook, Twitter, LinkedIn and other social networks use the wrong texts and images when your pages are being shared.
tr: Hem Yoast WordPress SEO hem de %s OpenGraph çıktısı üretir. Bu çıktılar Facebook, Twitter, LinkedIn ve diğer sosyal ağlar tarafından, sitenizdeki içerik paylaşıldığı zaman gösterilecek metin ve görsellerdir.

en: Breadcrumb for 404 Page
tr: Breadcrumb 404 Hata

en: Breadcrumbs
tr: Yol haritası

en: Breadcrumbs Title
tr: Breadcrumbs Başlık

en: Breadcrumbs title
tr: Breadcrumbs başlığı

en: Bulk editor
tr: Toplu düzenleyici

en: CSS Validator
tr: CSS doğrulayıcı

en: Change URLs
tr: Adresleri değiştir

en: Check
tr: Kontrol

en: Check Google Cache
tr: Google önbelleğini kontrol edin

en: Check Headers
tr: Başlıkları kontrol edin

en: Check Inlinks (OSE)
tr: Trendleri kontrol edin

en: Check Keyword Density
tr: Kelime Yoğunluğunu kontrol edin

en: Check Rich Snippets
tr: Zengin parçacıkları konrol et

en: Check this box to enable XML sitemap functionality.
tr: XML site haritası işlevi etkinleştirmek için bu kutuyu işaretleyin.

en: Choose the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. If you choose 'None', the normal plugin defaults will be used.
tr: Ağınıza ekli olan siteler içinde bir siteyi seçerek, ayarlarını varsayılan olarak kullanabilirsiniz. Eğer 'Hiçbiri' seçeneğini seçerseniz eklentinin varsayılan ayarları kullanılacaktır.

en: Choose the symbol to use as your title separator. This will display, for instance, between your post title and site name.
tr: Başlık ayırıcı olarak kullanmak istediğin sembolü seç. Bu sembol yazının başlığı ve site ismi arasında görüntülenecek.

en: Choose whether you're a company or person
tr: Firma ya da kişi iseniz ilgili seçimi yapınız

en: Clean up permalinks
tr: Kalıcı bağlantıları temizle

en: Clean up the <code>&lt;head&gt;</code>
tr: Temizleyin <code>&lt;head&gt;</code>

en: Clear all Facebook Data
tr: Bütün Facebook Verilerini temizle

en: Close
tr: Kapat

en: Company
tr: Firma

en: Company Info
tr: Firma bilgileri

en: Company Logo
tr: Firma logosu

en: Company Name
tr: Firma ismi

en: Company or person
tr: Firma ya da kişi

en: Configure WordPress SEO's OpenGraph settings
tr: WordPress SEO OpenGraph ayarlarını ayarla

en: Configure WordPress SEO's XML Sitemap settings
tr: WordPress SEO XML site haritası ayarlarını ayarla

en: Congratulations!
tr: Tebrikler!

en: Content to put after each post in the feed
tr: Besleme içindeki her içerikten sonra eklencek metin

en: Content to put before each post in the feed
tr: Besleme her ileti önce koymak İçerik

en: Content:
tr: İçerik:

en: Contributing Developers
tr: Katkıda bulunan geliştiriciler

en: Contributors to this release
tr: Bu dağıtıma katkıda bulunanlar

en: Copy home meta description
tr: Ana sayfa meta açıklamasını kopyala

en: Could not write settings to file.
tr: Ayarlar dosyasına yazılamıyor.

en: Could not zip settings-file.
tr: Ayarlar dosyası sıkıştırılamadı.

en: Create robots.txt file
tr: robots.txt dosyası oluştur

en: Credits
tr: Katkıda bulunanlar

en: Current option:
tr: Mevcut seçenekler:

en: Currently connected Facebook admins:
tr: Bağlı Facebook yöneticileri:

en: Custom Post Type Archives
tr: Geleneksel yazı tipi arşivi

en: Date Archives
tr: Tarih Arşivi

en: Date in Snippet Preview
tr: Snippet Önizleme Tarihi

en: Deactivate %s
tr: Devre dışı bırak: %s

en: Deactivate License
tr: Lisansı etkisizleştir

en: Debug Information
tr: Hata ayıklama bilgisi

en: Decide whether you’re a company or a person and add the required info in the %1$sgeneral settings%2$s, then add your %3$ssocial profiles%2$s. We’ll do the rest.
tr: Firma olarak mı kişi olarak mı devam edeceğinize karar verin ve gerekli bilgiyi %1$sgenel ayarlar%2$s sayfasından ekleyin, sonra%3$ssosyal profiller%2$s sayfasına ekleyin. Gerisini biz hallederiz.

en: Default Settings:
tr: Varsayılan Ayalar

en: Default for first tier pages
tr: İlk kademe sayfaları için varsayılan

en: Default for post type, currently: %s
tr: Varsayılan Yazı türü, Şu anda: %s

en: Default for second tier pages and posts
tr: İkinci aşama sayfaları ve yazıları için varsayılan

en: Default settings
tr: Varsayılan ayarlar

en: Delete the old data after import? (recommended)
tr: İçe aktarımdan sonra eski veriyi sil? (önerilen)

en: Description
tr: Açıklama

en: Determine who has access to the plugins advanced settings on the post edit screen.
tr: Yazı düzenleme ekranında kimlerin gelişmiş eklenti ayarlarına erişebileceğini belirleyin.

en: Developer
tr: Geliştirici

en: Disable all users with zero posts
tr: Hiç yazısı olmayan kullanıcıları etkisizleştir

en: Disable author/user sitemap
tr: Yazar/kullanıcı site haritasını etkisizleştir.

en: Disable the Advanced part of the WordPress SEO meta box
tr: WordPress SEO meta kutusunun Gelişmiş kısmı devre dışı

en: Disable the author archives
tr: Yazar arşivlerini etkisizleştir

en: Disable the date-based archives
tr: Tarih tabanlı arşiv devre dışı bırakın

en: Do not allow tracking
tr: İzlemeye izin verme

en: Earlier found meta description was not found in file. Renewed the description test data.
tr: Daha önceden bulunan meta açıklaması dosyada bulunamadı. Açıklama test verisi yenilendi.

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit Files
tr: Dosyaları Düzenle

en: Edit the content of your .htaccess:
tr: .htaccess dosyanızın içeriğini düzenleyin:

en: Edit the content of your robots.txt:
tr: Robots.txt içeriğini düzenle:

en: Edit this item
tr: Bu ögeyi düzenle

en: Either delete them (this can be done with the "Fix it" button) or disable WP SEO XML sitemaps.
tr: Ya bunları silin (bu "Fix" düğmesi ile yapılabilir) ya da WP SEO XML site haritaları devre dışı bırakın.

en: Email
tr: E-Posta

en: Enable Breadcrumbs
tr: Aktif Et Breadcrumbs

en: Enable force rewrite titles
tr: Başlıkları yeniden yazmaya zorla

en: Enforce a trailing slash on all category and tag URL's
tr: Tüm kategori ve etiket URL'ler bir bölü zorla

en: Enter the %sSite ID%s for the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. Leave empty for none (i.e. the normal plugin defaults will be used).
tr: İlgili site için %sSite No%s girerek, o sitenin ayarlarını varsayılan olarak kullanabilirsiniz. Hiçbiri için boş bırakın. (O zaman eklentinin varsayılan ayarları kullanılacaktır)

en: Entries per page
tr: Sayfa başına yazılar

en: Error 404: Page not found
tr: Hata 404: Sayfa bulunamadı

en: Error creating WordPress SEO export:
tr: WordPress SEO aktarım dosyası oluşturulamadı:

en: Error: no Robots Meta data found to import.
tr: Hata: içeri aktarım için Robots meta verisi bulunamadı.

en: Exclude user from Author-sitemap
tr: Kullanıcıyı yazar site haritasından hariç tut

en: Exclude user roles
tr: Kullanıcı rollerini hariç tut

en: Exclude users without posts
tr: Yazısı olmayan kullanıcıları hariç tut

en: Existing Yoast Meta Description
tr: Var olan Yoast meta açıklaması

en: Existing Yoast SEO Title
tr: Var olan Yoast AMO başlığı

en: Export
tr: Dışarı Aktar

en: Export created: %1$sdownload your export file here%2$s.
tr: Dışarı aktarım oluşturuldu: %1$saktarım dosyanızı buradan indirin.%2$s

en: Export your WordPress SEO settings here, to import them again later or to import them on another site.
tr: WordPress SEO ayalarını buradan dışarı aktarabilirsiniz, böylece daha sonra tekrar içeri aktarabilir ya da başka bir sitede kullanabilirsiniz.

en: Extensions
tr: Eklentiler

en: Extensions and Licenses
tr: Eklentiler ve lisanslar

en: FAQ
tr: S.S.S.

en: Facebook App ID
tr: Facebook uygulama no

en: Facebook Debugger
tr: Facebook hata ayıklama

en: Facebook Insights and Admins
tr: Facebook yorumları ve yöneticileri

en: Facebook Page URL
tr: Facebook Sayfa URL

en: Facebook profile URL
tr: Facebook Profil URL

en: Failed to activate your license, your license key seems to be invalid.
tr: Lisansınız etkinleştirilemedi, lisans anahtarı geçersiz.

en: Failed to deactivate your %s license.
tr: %s lisansı etkisizleştirilemedi.

en: Failed to remove hardcoded meta description.
tr: Koda yazılmış meta açıklaması temizlenemedi.

en: File editor
tr: Dosya düzenleyicisi

en: Filter
tr: Filtre

en: Fix it.
tr: Onar.

en: Flesch Reading Ease
tr: Flesch Okuma Kolaylığı

en: Focus KW
tr: Odak AK

en: Focus Keyword
tr: Odaklanılan Kelime

en: Focus keyword not set.
tr: Odak anahtarı ayarlanmamış.

en: Focus keyword usage
tr: Odak anahtar kelime kullanımı

en: Follow
tr: İzle (follow)

en: For each, pick the main account associated with this site and please enter them below:
tr: Her biri için bir tane ana hesap seçin aşağıdaki alana yazın:

en: For more information:
tr: Daha fazla bilgi için:

en: For the date based archives, the same applies: they probably look a lot like your homepage, and could thus be seen as duplicate content.
tr: Tarih tabanlı arşiv için de geçerlidir: muhtemelen ana sayfanız çok benzer ve bu nedenle yinelenen içerik olarak görülebilir.

en: Force rewrite titles
tr: Title'i yazmaya zorla

en: Frontpage settings
tr: Anasayfa ayarları

en: General
tr: Genel

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Get this extension
tr: Bu eklentiyi edin.

en: Go to The General settings page →
tr: Genel ayarlar sayfasına git →

en: Good
tr: İyi

en: Google Insights
tr: Google Trendleri

en: Google Page Speed Test
tr: Google sayfa hız testi

en: Google Publisher Page
tr: Google Yayımcı Sayfası

en: Google Site Search URL's look weird, and ugly, but if you're using Google Site Search, you probably do not want them cleaned out.
tr: Google Site Search URL'leri garip ve çirkin bir görünüm, ancak Google Site Search kullanıyorsanız, muhtemelen onları temizlenmesi istemiyorum.

en: Google Webmaster Tools
tr: Google Webmaster Araçları

en: Google recently rolled out changes that let you specify you or your companies name, social profiles and logo<sup>*</sup>, to use in their %1$sKnowledge Graph%2$s boxes.
tr: Google yakın zamanda %1$sBilgi grafiği%2$snde kullanılmak üzere kendinizin ya da firmanızın ismini, sosyal profilini ve logosunu<sup>*</sup> kullanma olanağı sağladı.

en: Google+ URL
tr: Google+ adresi

en: HTML Validator
tr: HTML doğrulayıcı

en: HeadSpace2 data successfully imported
tr: HeadSpace2 verisi başarıyla içe aktarıldı.

en: Help improve WordPress SEO
tr: Wordpress SEO gelişimine yardımcı olun

en: Hide
tr: Gizle

en: Hide RSD Links
tr: RSD Linklerini Gizle

en: Hide RSS Links
tr: RSS Linklerini Gizle

en: Hide Shortlink for posts
tr: Yazı kısa bağlatılarını gizle

en: Hide WLW Manifest Links
tr: WLW Manifest Linkler gizle

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Homepage
tr: Ana Sayfa

en: Homepage &amp; Front page
tr: Anasayfa &amp; Ön Sayfa

en: How to insert breadcrumbs in your theme
tr: Tema içinde breadcrumbs'ları eklemek için

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
tr: Büyük SEO Sorunu: Robotların erişimini engelliyorsunuz.

en: I don't know why you'd want to use meta keywords, but if you want to, check this box.
tr: Sana meta anahtar kelimeler kullanmak isterdim neden biliyorum, ama isterseniz, bu onay kutusunu yok.

en: I know, don't bug me.
tr: Biliyorum, hata benim değil.

en: If you choose a permalink for your posts with <code>.html</code>, or anything else but a / on the end, this will force WordPress to add a trailing slash to non-post pages nonetheless.
tr: Eğer <code>.html</code> başka, ya da bir şey ama / ucunda ile Mesajınızı için kalıcı seçerseniz, bu WordPress yine olmayan yazılan sayfalara bir eğik çizgi eklemek için zorlar.

en: If you don't want to use the meta description for sharing the post on %s but want another description there, write it here.
tr: Eğer %s üzerinde paylaşım yaparken meta açıklaması kullanmayıp farklı bir açıklama girmek isterseniz, buraya yazabilirsiniz.

en: If you don't want to use the post title for sharing the post on %s but instead want another title there, write it here.
tr: Eğer yazıyı %s üzerinde paylaşırken bu yazı başlığını kullanmak istemiyorsanız, istediğiniz yeni başlığı buraya yazabilirsiniz.

en: If you had a .htaccess file and it was editable, you could edit it from here.
tr: Eğer bir .htaccess dosyasına sahip olsaydınız ve o düzenlenebilir olsaydı, buradan düzenleyebilirdiniz.

en: If you had a robots.txt file and it was editable, you could edit it from here.
tr: Eğer bir robots.txt dosyasına sahip olsaydınız ve o düzenlenebilir olsaydı, buradan düzenleyebilirdiniz.

en: If you have a Google+ page for your business, add that URL here and link it on your Google+ page's about page.
tr: Eğer işiniz için bir Google+ sayfanız varsa, URL'sini buraya girin ve Google+ sayfasındaki hakkında sayfasına bağlantılayın. 

en: If you type something above it will override your %smeta keywords template%s.
tr: Eğer yukarıya birşey yazarsanız %smeta keywords template%s geçersiz kılınacaktır.

en: If you use Google Analytics campaign parameters starting with <code>?utm_</code>, check this box. You shouldn't use these btw, you should instead use the hash tagged version instead.
tr: Eğer <code>ile başlayan Google Analytics kampanya parametreleri kullanırsanız? Utm_ </code>, bu kutuyu işaretleyin. Bu btw kullanmamalısınız, bunun yerine yerine karma etiketli sürümünü kullanmalısınız.

en: If you use galleries in your posts and have Twitter meta data enabled on %1$sSocial → Twitter%2$s, galleries will now be auto-detected and put out as Gallery Cards. All that’s left for your is to %3$sverify the cards with Twitter%2$s.
tr: Eğer yazılarınızda galeriler kullanıyorsanız ve %1$sSosyal → Twitter%2$s etkinse, galeriler otomatik olarak tespit edilip, Galeri kartı olarak kullanılacaklar. Tüm yapmanız gereken %3$sTwitter üzerinden kartlarınızı doğrulamak.%2$s

en: If you want to exclude certain post types and/or taxonomies, you can also set that on this page.
tr: Eğer belirli yazı ve/veya sayfaların arama sonuçlarında çıkmasını istemiyorsanız bu sayfadan ayarlama yapabilirsiniz.

en: If you want to import data from (by now ancient) Yoast plugins, you can do so here:
tr: Eğer eski (tarihi) Yoast eklentilerinden veri içeri aktarmak isterseniz, buradan yapabilirsiniz:

en: If you want to override the image used on %s for this post, upload / choose an image or add the URL here.
tr: Bu yazının %s de kullanılan resmi silerek değiştirmek istiyorsanız , buraya bir resim yükleyin/seçin veya adres ekleyin.

en: If you want to prevent /page/2/ and further of any archive to show up in the search results, enable this.
tr: Eğer / sayfa / arama sonuçlarında göstermek için bir arşiv 2 / ve daha fazla önlemek istiyorsanız, bu sağlar.

en: If you want to restore a site to the default WordPress SEO settings, press this button.
tr: Eğer varsayılan WordPress SEO ayarlarını yüklemek isterseniz, bu düğmeye basın.

en: If you would like us to keep you up-to-date regarding WordPress SEO and other plugins by Yoast, subscribe to our newsletter:
tr: Wordpress SEO ve Yoast'ın diğer eklentileri hakkında güncel haberleri almak istiyorsanız , haber bültenimize üye olunuz:

en: If you're running a one author blog, the author archive will always look exactly the same as your homepage. And even though you may not link to it, others might, to do you harm. Disabling them here will make sure any link to those archives will be 301 redirected to the homepage.
tr: Eğer bir yazar blog çalıştırıyorsanız, yazar arşiv her zaman ana sayfanız tam olarak aynı bakacağız. Eğer bağlantı olmasa bile ve, diğerleri, yapmak size zarar olabilir. Burada onları devre dışı bırakmak, bu arşivleri için herhangi bir bağlantı ana sayfasına yönlendirilirsiniz 301 olacaktır emin olun.

en: If you've used another SEO plugin, try the %sSEO Data Transporter%s plugin to move your data into this plugin, it rocks!
tr: Eğer başka bir AMO eklentisi kullandıysanız verilerinizi aktarmak için %sSEO veri aktarıcı%s eklentisini deneyin, mükemmeldir!

en: If your .htaccess were writable, you could edit it from here.
tr: Htaccess yazılabilir olsaydı, buradan düzenleme olabilirdi.

en: If your robots.txt were writable, you could edit it from here.
tr: Robots.txt yazılabilir olsaydı, buradan düzenleme olabilirdi.

en: Ignore.
tr: Görmezden gel

en: Image URL
tr: Resim URL

en: Import
tr: İçeri Aktar

en: Import and Export
tr: İçeri Al / Dışarı Aktar

en: Import from All-in-One SEO?
tr: All-in-one SEO'dan içe aktarmak ister misin?

en: Import from HeadSpace2?
tr: HeadSpace2'den içe aktar?

en: Import from RSS Footer (by Yoast)?
tr: (Yoast'la)RSS Footer'dan içe aktarmak ister misin?

en: Import from Robots Meta (by Yoast)?
tr: Robots Meta'dan içe aktarmak ister misin(Yoast'la)?

en: Import from WooThemes SEO framework?
tr: WooThemes SEO framework'ten içe aktar ?

en: Import from Yoast Breadcrumbs?
tr: Yoast Breadcrumb'dan içe aktarmak ister misiniz?

en: Import from other SEO plugins
tr: Diğer AMO eklentilerinden içeri aktar

en: Import from other plugins
tr: Diğer eklentilerden içeri aktar

en: Import settings
tr: İçeri Aktarma Ayarları

en: Import settings by locating <em>settings.zip</em> and clicking "Import settings"
tr: <em>settings.zip</em> dosyasını seçip "Ayarları içeri aktar" tuşuna basın

en: Import settings from other SEO plugins and export your settings for re-use on (another) blog.
tr: Diğer AMO eklentilerinden ayarları içeri aktarın ve daha sonra kullanmak üzere kendi ayarlarınızı dışarı aktarın.

en: Improved Settings Screens
tr: Geliştirilmiş ayarlar ekranları

en: In the specified meta description, consider: How does it compare to the competition? Could it be made more appealing?
tr: Belirtilen meta açıklaması olarak, göz önünde bulundurun: Nasıl rekabet farkı nedir? Daha çekici yapılabilir?

en: Include Taxonomy Metadata
tr: Taksonomi metadata'yı dahil et

en: Include in Sitemap
tr: Site haritasına dahil et

en: Include in sitemap?
tr: Site haritasına dahil et?

en: Instagram URL
tr: Instagram adresi

en: Introduction Tour
tr: Tanıtım turu

en: Introduction Tour:
tr: Tanıtım Turu:

en: Is your webserver low on memory? Decrease the entries per sitemap (default: 1000) to reduce load.
tr: Web sunucunuzun belleği mi yetmiyor? Site haritanızdaki girdilerin sayısını azaltabilirsiniz (varsayılan: 1000).

en: Keyword / keyphrase appears in %s (out of %s) subheadings in the copy. While not a major ranking factor, this is beneficial.
tr: Anahtar kelimeler kopyanın %s altbaşlığı içinde (%s arasından) görüntülenir. Önemli bir sıralama ölçütü olmasa da faydalıdır.

en: Keyword Research
tr: Kelime Araştırma

en: Knowledge Graph: We’ve got your back!
tr: Bilgi grafiği: Sırtınızı bize yaslayın!

en: Lead Developer
tr: Lider geliştirici

en: License Key
tr: Lisans anahtarı

en: License status
tr: Lisans durumu

en: Licenses
tr: Lisanslar

en: Like this plugin?
tr: Eklentiyi beğendiniz mi?

en: LinkedIn URL
tr: LinkedIn adresi

en: Local SEO
tr: Yerel SEO

en: Logo only works for companies.
tr: Logo sadece firmalar için kullanılabilir.

en: Lowest priority
tr: En düşük öncelik

en: Max entries per sitemap
tr: Site haritası başına en fazla girdi

en: Medium priority
tr: Orta derecede öncelik

en: Meta Desc.
tr: Meta Açıklama.

en: Meta Robots
tr: Meta Robotları

en: Meta Robots Advanced
tr: Meta Robotları Gelişmiş

en: Meta Robots Follow
tr: Meta Robotları izleyin

en: Meta Robots Index
tr: Meta Robots İndeksi

en: Meta description
tr: Site Açıklaması

en: Meta description template
tr: Site açıklaması şablonu

en: Meta description to use for Author page
tr: Yazar sayfası için kullanmak meta açıklaması

en: Meta keywords
tr: Meta anahtar kelimeler

en: Meta keywords template
tr: Anahtar kelime şablonu

en: Meta keywords to use for Author page
tr: Meta anahtar kelimeleri Yazar sayfası için kullanmak

en: Meta keywords used on the archive page for this term.
tr: Meta anahtar kelimeler bu dönem için arşiv sayfada kullanılan.

en: Modern IE Site Scan
tr: Modern IE site taraması

en: More Translations
tr: Daha fazla çeviri

en: More WordPress SEO
tr: Daha fazla Wordpress SEO

en: More in this release
tr: Bu dağıtımda daha fazla

en: MultiSite Settings
tr: WPMU Ayarları

en: MySpace URL
tr: MySpace adresi

en: N/A
tr: Belirsiz

en: NO ODP
tr: Hiçbir ODP

en: NO YDIR
tr: Hiçbir YDIR

en: Never include
tr: Asla dahil etme

en: New Yoast Meta Description
tr: Yeni Yoast meta açıklaması

en: New Yoast SEO Title
tr: Yeni Yoast AMO başlığı

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
tr: Ağdaki yeni siteler SEO ayarlarını bu siteden devralır.

en: Next
tr: Sonraki

en: No Archive
tr: Hiçbir Arşiv

en: No Image Index
tr: Görsel indeksi yok

en: No Snippet
tr: Hiçbir Snippet

en: No doubt you've used an SEO plugin before if this site isn't new. Let's make it easy on you, you can import the data below. If you want, you can import first, check if it was imported correctly, and then import &amp; delete. No duplicate data will be imported.
tr: Hiç şüphe yok ki bu site yeni değilse önce bir SEO eklentisi kullandım. Diyelim ki üzerinde, aşağıdaki verileri alabilir kolaylaştırır. İsterseniz, önce alabilirsiniz doğru ithal olup olmadığını kontrol edin ve daha sonra ithalat ve silin. Hiçbir yinelenen veri alınır.

en: No focus keyword set.
tr: Odaklanılmış anahtar kelime ayarlanmadı.

en: No focus keyword was set for this %s. If you do not set a focus keyword, no score can be calculated.
tr: %s için Odak anahtar kelime kurulmamıştır. Siz bir Odak anahtarı ayarlamak istemiyorsanız, seo analiz skoru yok olarak hesaplacaktır..

en: No images appear in this page, consider adding some as appropriate.
tr: Hiç bir görüntü bu sayfada görünür, bazı uygun eklemeyi düşünün.

en: No meta description has been specified, search engines will display copy from the page instead.
tr: Hiçbir meta açıklaması belirtilmiş, arama motorları yerine sayfasından kopyasını gösterecektir.

en: No numeric value was received.
tr: Sayısal bir değer gönderilmedi.

en: No outbound links appear in this page, consider adding some as appropriate.
tr: Hiçbir Giden bağlantıları bu sayfada görünür, bazı uygun eklemeyi düşünün.

en: No post content to analyse.
tr: Analiz edilecek yazı içeriği yok.

en: No settings found in file.
tr: Dosyada ayar bulunamadı.

en: No subheading tags (like an H2) appear in the copy.
tr: Hiçbir alt başlık etiketleri (bir H2 gibi) kopya görünür.

en: No taxonomy metadata found
tr: Kategori meta verisi bulunamadı

en: Nofollow
tr: İzleme (nofollow)

en: Noindex subpages of archives
tr: Arşivlerin alt sayfalarını indexleme

en: Noindex this %s
tr: Noindex Bu %s

en: None
tr: Boş

en: Not all settings are created equal. Some require their own admin page and really need your attention. Others are more advanced and don’t need changing by everyone. This release helps you by focusing on what’s important.
tr: Tüm ayarlar eşit değiller. Bazıları kendi yönetim ekranlarına ve özel ilginize ihtiyaç duyuyor. Bazıları ise çok gelişmiş ve herkes tarafından değiştirilmemeli. Bu sürüm ile neyin önemli olduğuna odaklanıyoruz.

en: Note that not all variables can be used in every template.
tr: Lütfen her değişkenin her şablonda kullanılamayacağına dikkat edin.

en: Note: instead of templates these are the actual titles and meta descriptions for these custom post type archive pages.
tr: Not: Şablonlar yerine bunlar özel yazı tipi arşiv sayfalarının gerçek başlık ve açıklamalarıdır.

en: Now click on the &#8216;%1$sPost Types%2$s&#8217;-tab, as this will be our example.
tr: Şimdi &#8216;%1$sYazı tipleri%2$s&#8217; sekmesine tıklayın, ilk örneğimiz bu olacak.

en: OK
tr: Tamam

en: On the Other tab you can change sitewide meta settings, like enable meta keywords.
tr: Diğer sekmesinde site genelindeki meta ayarlarını değiştirebilirsiniz

en: On the archives tab you can set templates for specific pages like author archives, search results and more.
tr: Arşiv sekmesinde yazar arşivi, arama sonuçları ve daha fazlası için şablon belirleyebilirsiniz.

en: On this tab you can enable the %1$sFacebook Open Graph%2$s functionality from this plugin, as well as assign a Facebook user or Application to be the admin of your site, so you can view the Facebook insights.
tr: Bu sekmede %1$sFacebook Open Graph%2$s özelliklerini etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca siteniz için bir Facebook kullanıcısını yönetici olarak belirleyip, Facebook Insights verilerine ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

en: On this tab you can enter some more of your social accounts, mostly used for Google's Knowledge Graph.
tr: Bu sekmede daha çok sosyal hesabınızı bağlayabilirsiniz. Bu bilgiler ağırlıklı olarak Google'ın bilgi grafiği için kullanılır.

en: On this tab you can verify your site with Pinterest and enter your Pinterest account.
tr: Bu sekmede Pinterest doğrulaması yapabilir ve Pinterest hesabınızı girebilirsiniz.

en: On your way to better search rankings!
tr: Daha iyi arama sonuçları için, ileri!

en: Once you&#8217;ve purchased WordPress SEO Premium or any other premium Yoast plugin, you&#8217;ll have to enter a license key. You can do so on the Licenses-tab. Once you&#8217;ve activated your premium plugin, you can use all its powerful features.
tr: WordPress SEO Premium ya da herhangi bir premium Yoast eklentisi satın aldığınızda lisans anahtarını girmeniz gerekir. Bunu lisanslar sekmesinden yapabilirsiniz. Lisansı etkinleştirdiğinizde eklentinin tüm becerilerini sonuna kadar kullanabilirsiniz.

en: Optimize your videos to show them off in search results and get more clicks!
tr: Videolarınızı optimize ederek arama sonuçlarında çıkmalarını sağlayın ve böylece daha çok tıklama kazanın!

en: Other
tr: Diğer

en: Other variables not to clean
tr: Diğer değişkenler temizlemek için

en: Page %d of %d
tr: Sayfa %d/%d

en: Page Analysis
tr: Sayfa Analizi

en: Page Analysis has been disabled.
tr: Sayfa Analiz devre dışı bırakıldı.

en: Page URL/Slug
tr: Sayfa adresi/kısa ismi

en: Page URL:
tr: Sayfa URL'Si

en: Page not found
tr: Sayfa bulunamadı

en: Page title:
tr: Sayfa Başlığı

en: Paging comments is enabled, this is not needed in 999 out of 1000 cases, so the suggestion is to disable it, to do that, simply uncheck the box before "Break comments into pages..."
tr: Çağrı yorumlar etkinleştirildiğinde, bu 1000 vaka 999 içinde gerekli değildir, bu nedenle öneri yapmak için, devre dışı bırakmak için, bu sadece işaretini kaldırın önce kutusu "sayfalarına Arası yorum ..."

en: Paste your %s license key here..
tr: %s lisans anahtarınızı buraya yapıştırın..

en: People make mistakes in their links towards you sometimes, or unwanted parameters are added to the end of your URLs, this allows you to redirect them all away. Please note that while this is a feature that is actively maintained, it is known to break several plugins, and should for that reason be the first feature you disable when you encounter issues after installing this plugin.
tr: İnsanlar bazen karşı bağlantılarda hata yapar, ya da istenmeyen parametreleri URL'lerin sonuna eklenir, bu tüm onlardan yönlendirmek için izin verir. Bu aktif tutulan bir özellik iken, birkaç eklentileri kırmak için bilinen ve bu nedenle bu eklenti yükledikten sonra sorunlarla karşılaşabilirsiniz zaman devre dışı ilk özelliği olması gerektiğini lütfen unutmayın.

en: Performance Improvements
tr: Performans iyileştirmeleri

en: Permalinks
tr: Kalıcı Bağlantılar

en: Person
tr: Kişi

en: Pick the main keyword or keyphrase that this post/page is about.<br/><br/>Read %sthis post%s for more info.
tr: Bu yazının/sayfanın ne hakkında olduğu ile ilgili temel anahtar kelimeyi seçin.<br/><br/>Daha fazla bilgi için %sbu yazıyı%s okuyun.

en: Pinterest Rich Pins Validator
tr: Pinterest zengin Pin doğrulayıcı

en: Pinterest URL
tr: Pinterest adresi

en: Pinterest uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the Open Graph checkbox on the Facebook tab checked if you want to optimize your site for Pinterest.
tr: Pinterest aynı Facebook gibi Open Graph verileri kullanır, bu yüzden sitenizin Pinterest altyapısına hazır olabilmesi için Facebook sekmesindeki Open Graph kutusunun işaretli olduğundan emin olun.

en: Pinterest verification
tr: Pinterest doğrulaması

en: Please check the appropriate box below if there's a post type that you do <strong>NOT</strong> want to include in your sitemap:
tr: <strong>NOT</strong> değil yapmak bir yazı tipi varsa aşağıdaki ilgili kutuyu işaretleyin site haritası dahil etmek istediğiniz:

en: Please check the appropriate box below if there's a taxonomy that you do <strong>NOT</strong> want to include in your sitemap:
tr: <strong>Not</strong> değil yapmak bir sınıflandırma varsa aşağıdaki ilgili kutuyu işaretleyin site haritası dahil etmek istediğiniz:

en: Please check the appropriate box below if there's a user role that you do <strong>NOT</strong> want to include in your sitemap:
tr: Site haritanızda olmasını <strong>İSTEMEDİĞİNİZ</strong> kullanıcı rollerini işaretleyin:

en: Please create a page title.
tr: Lütfen bir sayfa başlığı oluşturun.

en: Please enter a license key in the field below first.
tr: Önce aşağıdaki alana lisans anahtarını girin.

en: Please enter the maximum number of entries per sitemap page (defaults to %s, you might want to lower this to prevent memory issues on some installs):
tr: Her bir site haritası sayfasında gözükecek elemanların sayısını belirleyin (Varsayılan %s, bazı kurulumlarda bellek kullanımını azaltmak için bu değeri düşük tutmak gerekebilir):

en: Please select a valid post type for taxonomy "%s"
tr: "%s" kategorisi için geçerli bir yazı tipi seçin.

en: Please select a valid taxonomy for post type "%s"
tr: "%s" yazı tipi için geçerli bir etiket seçin

en: Poor
tr: Kötü

en: Post Status
tr: Yazı durumu

en: Post Type
tr: Yazı tipi

en: Post Types
tr: Yazı Türleri

en: Post doesn't exist.
tr: Yazı bulunamadı.

en: Post has an invalid Post Type: %s.
tr: Yazının geçersiz bir yazı tipi var: %s.

en: Post is set to noindex.
tr: Yazı noindex ayarlanır.

en: Post type archive to show in breadcrumbs for:
tr: Breadcrumbs göstermek tipi arşiv gönderebilir:

en: Posts
tr: Mesajlar

en: Prefix for Archive breadcrumbs
tr: Site Haritası Önceliği:

en: Prefix for Search Page breadcrumbs
tr: Arama Sayfası breadcrumbs için örnek

en: Prefix for the breadcrumb path
tr: breadcrum yolu öneki

en: Premium Support
tr: Özel destek

en: Prevent cleaning out Google Analytics Campaign & Google AdWords Parameters.
tr: Google Analytics Kampanyaları ve Google Adwords Parametrelerinin temizlenmesini engelle.

en: Prevent cleaning out Google Site Search URL's.
tr: Google Site Search URL'leri takas önleyin.

en: Prevents search engines from using the DMOZ description for pages from this site in the search results.
tr: Arama sonuçlarında bu siteden sayfaları için DMOZ açıklamasına kullanarak arama motorları önler.

en: Prevents search engines from using the Yahoo! directory description for pages from this site in the search results.
tr: Arama sonuçlarında bu siteden sayfaları için Yahoo! dizin tanımı kullanarak arama motorları önler.

en: Preview
tr: Önizleme

en: Preview &#8220;%s&#8221;
tr: Önizleme &#8220;%s&#8221;

en: Previous
tr: Önceki

en: Privacy sensitive (FB admins and such), theme specific (title rewrite) and a few very site specific settings will not be imported to new blogs.
tr: Gizlilik duyarlı (FB yöneticileri vb), temaya özel (başlık yeniden yazma) ve bir kaç özel ayar yeni aktarılan bloglarda içeri aktarılmayacaktır.

en: Project Lead
tr: Proje lideri

en: Project Leaders
tr: Proje liderleri

en: Publication date
tr: Yayın tarihi

en: QA & Translations Manager
tr: Soru, Cevap ve çeviri yöneticisi

en: RSS Footer options imported successfully.
tr: RSS Altbilgi seçenekleri başarıyla.

en: Rank better locally and in Google Maps, without breaking a sweat!
tr: Hiç ter dökmeden Google Maps aramalarında daha iyi sonuç elde edin!

en: Re-check theme.
tr: Temanızı lütfen tekrar konturol edin.

en: Ready for Google’s Knowledge Graph
tr: Google bilgi grafiğine hazır

en: Recommended solution
tr: Önerilen çözüm

en: Redirect attachment URL's to parent post URL.
tr: Eski URL ana yazılan URL yönlendirme.

en: Redirect ugly URL's to clean permalinks. (Not recommended in many cases!)
tr: Kalıcı temizlemek için eski URL'ler yönlendirmek. (Birçok durumda tavsiye edilmez!)

en: Register now &raquo;
tr: Hemen kaydol &raquo;

en: Remove Blog page from Breadcrumbs
tr: Breadcrumbs Bloglar sayfa çıkarın

en: Remove stop words from slugs.
tr: Etkisiz kelimeleri slug'dan uzaklaştır

en: Remove the <code>?replytocom</code> variables.
tr: <code>?replytocom</code> değişkenlerini kaldır.

en: Remove these ads?
tr: Reklamları kaldırmak ister misin?

en: Removed hardcoded meta description.
tr: Kodlanmış meta açıklaması kaldır.

en: Replaced with a custom taxonomies description
tr: Özel bir taksonomilerin açıklaması ile değiştirildi

en: Replaced with a posts custom field value
tr: Yazı özel alan değeri ile değiştirildi

en: Replaced with a posts custom taxonomies, comma separated.
tr: Bir mesaj özel taksonomilerin yerine, virgülle ayrılmış.

en: Replaced with the category description
tr: Kategori açıklamasıyla değiştirildi

en: Replaced with the current date
tr: Geçerli tarih ile değiştirilir

en: Replaced with the current day
tr: Geçerli gün ile değiştirildi

en: Replaced with the current month
tr: Mevcut ayla değiştirildi

en: Replaced with the current page number
tr: Geçerli sayfa numarası ile değiştirilir

en: Replaced with the current page number with context (i.e. page 2 of 4)
tr: Mevcut sayfa numarası ile değiştirilecek (örneğin 2 / 4)

en: Replaced with the current search phrase
tr: Mevcut arama ifadesi ile değiştirildi

en: Replaced with the current tag/tags
tr: Mevcut etiket(ler) ile değiştirilecek

en: Replaced with the current time
tr: Şimdiki zaman ile değiştirildi

en: Replaced with the current year
tr: Mevcut yıl ile değiştirildi

en: Replaced with the date of the post/page
tr: Yazının/sayfanın tarihi ile değiştirilecek

en: Replaced with the post categories (comma separated)
tr: Yazı kategorileri ile değiştirilecek (virgül ile ayrılmış)

en: Replaced with the post type plural label
tr: Yazı türü çoğul etiketi ile değiştirildi

en: Replaced with the post type single label
tr: Yazı tipi tek etiket ile değiştirildi

en: Replaced with the post/page ID
tr: Sonrası / sayfa ID ile değiştirildi

en: Replaced with the post/page author's 'Biographical Info'
tr: Yazının/sayfanın yazarının 'Biyografik bilgi'si ile değiştirilecek

en: Replaced with the post/page author's 'nicename'
tr: Yazının/sayfanın yazarının 'güzel ismi' ile değiştirilecek

en: Replaced with the post/page author's userid
tr: Yazının/sayfanın yazarının tanımlayıcı numarası ile değiştirilecek

en: Replaced with the post/page excerpt (or auto-generated if it does not exist)
tr: Yazının/sayfanın özeti ile değiştirilecek (ya da özet yoksa otomatik oluşturulacak)

en: Replaced with the post/page excerpt (without auto-generation)
tr: Yazının/sayfanın özeti ile değiştirilecek (otomatik oluşturma olmadan)

en: Replaced with the post/page modified time
tr: Sonrası / sayfa modifiye zamanla değiştirildi

en: Replaced with the posts focus keyword
tr: Mesajları odak anahtar kelime ile değiştirildi

en: Replaced with the slug which caused the 404
tr: 404 neden sayfa ile değiştirildi

en: Replaced with the tag description
tr: Tag açıklama ile değiştirildi

en: Replaced with the term description
tr: Terim açıklaması ile değiştirildi

en: Replaced with the term name
tr: Terim adı ile değiştirildi

en: Replaced with the title of the parent page of the current page
tr: Bu sayfanın ebeveyn sayfasının başlığı ile değiştirilecek

en: Replaced with the title of the post/page
tr: Yazının/sayfanın başlığı ile değiştirilecek

en: Request error: "%s" (%scommon license notices%s)
tr: İstek hatası: "%s" (%sgenel lisans uyarıları%s)

en: Reset Default Settings
tr: Varsayılan Ayarlara Dön

en: Restore Default Settings
tr: Varsayılan ayarlara geri dön

en: Restore site to default settings
tr: Sitenin Varsayılan ayarlarını geri yükle

en: Restore site to defaults
tr: Site ayarlarını sıfırla

en: Robots-Meta has been deactivated
tr: Robotlar-Meta devrede değil.

en: SEO Book
tr: SEO Kitabı

en: SEO Description
tr: SEO Açıklaması

en: SEO Issue:
tr: SEO Sayısı

en: SEO Settings
tr: SEO Ayarları

en: SEO Title
tr: SEO Başlığı

en: SEO:
tr: AMO (SEO):

en: SEO: Bad
tr: SEO : Kötü

en: SEO: Good
tr: SEO: İyi

en: SEO: No Focus Keyword
tr: SEO: Odaklanmış Kelime Yok

en: SEO: OK
tr: SEO: Uygun

en: SEO: Poor
tr: SEO: Zayıf

en: SEO: Post Noindexed
tr: SEO: Yazı Indexli Değil (Notindexed)

en: Save MultiSite Settings
tr: WPMU Ayarlarını Kaydet

en: Save changes to .htaccess
tr: .htaccess'in içeriğini düzenleyin:

en: Save changes to Robots.txt
tr: Robots.txt değişiklikleri kaydet

en: Save your settings to activate XML Sitemaps.
tr: XML Site Haritalarını etkinleştirmek için ayarlarınızı kaydedin.

en: Seamlessly integrate WooCommerce with WordPress SEO and get extra features!
tr: Sorunsuz bir şekilde WordPress SEO ile WooCommerce entegrasyonunu yapabilirsiniz!

en: Search for "%s"
tr: Aranan "%s"

en: Search pages
tr: Sayfa ara

en: Security
tr: Güvenlik

en: See the help tab for more info.
tr: Ayrıntılı bilgi için yardım sekmesini inceleyin.

en: Separator between breadcrumbs
tr: Breadcrumb arasında ayırıcı

en: Setting "%s" is no longer used and has been discarded.
tr: "%s" ayarı artık kullanılmıyor ve bu yüzden kapatıldı

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Settings Updated.
tr: Ayarlar Güncellendi.

en: Settings could not be imported:
tr: ayarlar içe aktarılamadı

en: Settings successfully imported.
tr: ayarlar başarılı şekilde içe aktarıldı

en: Several settings were moved to the %1$sAdvanced page%2$s, the bulk editor, file editor and import & export tools were all moved to the %3$sTools page%2$s.
tr: Bazı ayarlar %1$sGelişmiş sayfasına%2$s taşındı, toplu düzenleme, dosya düzenleme, içeri/dışarı aktarma araçları ise %3$saraçlar sayfasına%2$s taşındı.

en: Should this page be in the XML Sitemap at all times, regardless of Robots Meta settings?
tr: Bu sayfayı olursa olsun Robotlar Meta ayarları, her zaman XML Site Haritası olmalıdır?

en: Show date in snippet preview?
tr: Snippet önizleme tarihi gösterilsin mi?

en: Simplified Admin Menus
tr: Basitleştirilmiş yönetici menüleri

en: Site Admins (default)
tr: Site Yöneticileri (varsayılan)

en: Site ID
tr: Site no

en: Site-wide default: %s
tr: Site genelinde varsayılan: %s

en: Sitemap Priority
tr: Site Haritası Önceliği

en: Sitewide <code>meta</code> settings
tr: Sitenizin <code>meta</code> ayarları

en: Sitewide settings
tr: Sitenizin ayarları.

en: Snippet Preview
tr: Snippet Önizleme

en: So remember: If you change the %sattachment redirection setting%s in the future, the below settings will take effect for *all* media items.
tr: Unutmayın: Eğer gelecekte %sekli dosya yönlendirme ayarlarını%s değiştirirseniz, aşağıdaki ayarlar *tüm* ortam dosyaları için geçerli olacaklar.

en: So, we&#8217;ve come to the end of the tour. If you like the plugin, please %srate it 5 stars on WordPress.org%s!
tr: Turumuzun sonuna geldik. Eğer eklentimizi beğendiyseniz lütfen %sWordPress.org da bize 5 yıldız%s verin!

en: Social
tr: Sosyal

en: Social settings
tr: Sosyal ayarlar

en: Some files could not be removed. Please remove them via FTP.
tr: Bazı dosyalar kaldırılamıyor. Lütfen FTP ile kaldırınız.

en: Special Pages
tr: Özel Sayfalar

en: Start Tour
tr: Tura Başla

en: Strip the category base (usually <code>/category/</code>) from the category URL.
tr: Kategorisinde URL'den kategori baz (genellikle <code>/kategori/</code>) .

en: Subscribe
tr: Abone Ol

en: Subscribe to our Newsletter
tr: Bültenimize abone olun.

en: Successfully added %s as a Facebook Admin!
tr: Başarıyla bir Facebook Yönetici olarak %s eklendi!

en: Successfully cleared all Facebook Data
tr: Facebook Verileri başarıyla temizlendi

en: Successfully removed admin %s
tr: Yönetici %s başarıyla kaldırıldı

en: Summary
tr: Özet

en: Summary with large image
tr: Büyük görselli özet

en: Super Admins only
tr: Süper Yöneticiler sadece

en: Symbols are shown in the size they'll appear in in search results.
tr: Semboller arama sonuçlarında görünecekleri boyutlarda gösterilmektedir.

en: Tab: Security
tr: Sekme: Güvenlik

en: Tab: Webmaster Tools
tr: Sekme: Webmaster araçları

en: Tab: Your Info / Company Info
tr: Sekme: Sizin bilgileriniz / Firma bilgileri

en: Take note:
tr: Not al:

en: Take this tour to quickly learn about the use of this plugin.
tr: Hızlı bir şekilde bu eklentinin kullanımı hakkında bilgi edinmek için tur atın.

en: Taxonomies
tr: Taksonomiler

en: Taxonomy to show in breadcrumbs for:
tr: Breadcrumb göstermek için Taksonomi:

en: Team Yoast
tr: Yoast Ekibi

en: Template explanation
tr: Şablon açıklaması

en: Templates and settings
tr: Şablonlar ve ayarlar

en: Thank you for updating WordPress SEO by Yoast!
tr: Yoast WordPress SEO sürümünü güncellediğiniz için teşekkürler!

en: Thank you for using our plugin and good luck with your SEO!<br/><br/>Best,<br/>Team Yoast - %1$sYoast.com%2$s
tr: Eklentimizi kullandığınız için teşekkürler ve AMO konusunda iyi şanslar!<br/><br/>Sevgiler,<br/>Yoast ekibi - %1$sYoast.com%2$s

en: The %s plugin(s) might cause issues when used in conjunction with Yoast WordPress SEO.
tr: %s eklentisi, Yoast WordPress SEO ile çakışıyor ve bu yüzden sorunlara yol açıyor olabilir.

en: The <code>meta</code> description will be limited to %s chars%s, %s chars left.
tr: <code>meta</code> açıklama limiti %s karakter%s, %s karakter kaldı. 

en: The Breadcrumbs title is used in the breadcrumbs where this %s appears.
tr: Breadcrumbs başlığı bu %s görünen kırıntıları kullanılır.

en: The SEO description is used for the meta description on the archive page for this term.
tr: SEO açıklaması bu dönem için arşiv sayfasında meta açıklaması için kullanılır.

en: The SEO title defaults to what is generated based on this sites title template for this posttype.
tr: AMO başlığı bu yazı tipi için site şablonundan oluşturulan varsayılan başlığa göre oluşturulur.

en: The SEO title is used on the archive page for this term.
tr: SEO başlığı bu dönem için arşiv sayfasında kullanılır.

en: The Standard PHP Library (SPL) extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
tr: Standart PHP kütüphanesi (SPL) eklentisi kurulu gözükmüyor. Lütfen sunucunuzdan etkinleştirmelerini isteyin.

en: The URL that this page should redirect to.
tr: Bu sayfaya yönlendirme gereken URL.

en: The available space is shorter than the usual 155 characters because Google will also include the publication date in the snippet.
tr: Google ayrıca parçasında yayımı tarihinden içerecektir çünkü kullanılabilir alan olağan 155 karakterden daha kısadır.

en: The canonical URL that this page should point to, leave empty to default to permalink. %sCross domain canonical%s supported too.
tr: Bu sayfa, işaret gereken meşru bir URL kalıcı varsayılan olarak boş bırakın. %sÇapraz etki alanı kanonik%s da desteklenmektedir.

en: The canonical link is shown on the archive page for this term.
tr: Canonical bağlantıyı bu dönem için arşiv sayfasında gösterilir.

en: The copy scores %s in the %s test, which is considered %s to read. %s
tr: %s içindeki %s testindeki kopya skoru, ki %s okuması varsayılır. %s

en: The default blog setting must be the numeric blog id of the blog you want to use as default.
tr: Varsayılan blog ayarı kullanmak istediğiniz varsayılan blogun sayısal tanımlayıcı değeri olmalıdır.

en: The default card type to use
tr: Kullanılacak varsayılan kart tipi

en: The featured image should be at least 200x200 pixels to be picked up by Facebook and other social media sites.
tr: Öne çıkarılan görsel en az 200x200 piksel boyutlarında olmalıdır. Facebook ve diğer sosyal medya siteleri tarafından kullanılacaktır.

en: The filter extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
tr: Filtre eklentisi kullanılabilir değil. Servis sağlayıcınızdan etkinleştirmesini isteyin.

en: The first tab will show you site-wide settings for titles, normally you'll only need to change the Title Separator.
tr: İlk sekme site genelindeki başlık ayarlarını gösterir. Normalde burada sadece başlık ayracını değiştirmeniz gerekir.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
tr: WordPress için ilk gerçek hepsi bir arada AMO çözümü, sayfa üzerine içerik analizi, XML site haritaları ve çok daha fazlası.

en: The following file(s) is/are blocking your XML sitemaps from working properly:
tr: Aşağıdaki dosya (s) / düzgün çalışmasını XML site haritaları engelliyor:

en: The frontpage settings allow you to set meta-data for your homepage, whereas the default settings allow you to set a fallback for all posts/pages without images.
tr: Ön sayfa ayarları, sitenizin ana sayfası için meta verilerini ayarlamanızı sağlar, ayrıca tüm yazılarınız/sayfalarınız için de bir nevi destek görevi de görür.

en: The images on this page are missing alt tags.
tr: Bu sayfadaki resimlerin alt etiketleri eksik.

en: The images on this page contain alt tags with the target keyword / phrase.
tr: Bu sayfadaki resimler, hedef anahtar kelime / cümle ile alt etiketleri içerir.

en: The images on this page do not have alt tags containing your keyword / phrase.
tr: Bu sayfadaki resimler, anahtar kelime / deyim içeren alt etiketleri yoktur.

en: The keyword / phrase %s does not appear in the page title.
tr: Anahtar kelime / cümle %s sayfa başlığı görünmüyor.

en: The keyword / phrase appears in the URL for this page.
tr: Anahtar kelime / cümle bu sayfada için URL görünür.

en: The keyword / phrase does not appear in the URL for this page. If you decide to rename the URL be sure to check the old URL 301 redirects to the new one!
tr: Anahtar kelime / cümle Bu sayfanın URL'sini görünmüyor. Yeniden adlandırmak karar verirseniz URL yenisine eski URL'yi 301 yönlendirmeleri kontrol ediniz!

en: The keyword appears in the first paragraph of the copy.
tr: Anahtar kelime kopyanın ilk paragraf görünür.

en: The keyword density is %s%%, which is a bit low, the keyword was found %s times.
tr: Anahtar kelime yoğunluğu biraz düşük %s%%, olduğu, anahtar kelime %s kez bulundu.

en: The keyword density is %s%%, which is great, the keyword was found %s times.
tr: Anahtar kelime yoğunluğu %s%%, bu harika, anahtar kelime  %s kere bulundu.

en: The keyword density is %s%%, which is over the advised 4.5%% maximum, the keyword was found %s times.
tr: Anahtar kelime yoğunluğu tavsiye 4.5%% maksimum üzerinden, anahtar kelime %s bulundu kat %s%% vardır.

en: The keyword doesn't appear in the first paragraph of the copy, make sure the topic is clear immediately.
tr: Anahtar kelime, kopyanın ilk paragrafta görünmesini konu hemen açık olduğundan emin yapmaz.

en: The keyword for this page contains one or more %sstop words%s, consider removing them. Found '%s'.
tr: Bu sayfa için anahtar sözcük bir veya daha fazla %sstop words%s içeriyor, bunları kaldırmayı da düşünebilirsiniz. Bulunan '%s'.

en: The meta description contains the primary keyword / phrase.
tr: Meta açıklaması birincil anahtar kelime / deyim içerir.

en: The meta description is often shown as the black text under the title in a search result. For this to work it has to contain the keyword that was searched for.<br/><br/>Read %sthis post%s for more info.
tr: Meta açıklaması genellikle arama sonuçlarında başlığın altında siyah metin olarak yer alır. Bunun çalışabilmesi için arama yapılan kelimenin metinde geçmesi gerekir. <br/><br/>Daha fazla bilgi için %sbu yazıyı%s okuyun.

en: The meta description is under 120 characters, however up to %s characters are available. %s
tr: Meta açıklaması mevcuttur ancak en fazla %s karakter, 120 karakter altındadır. %s

en: The old data of the imported plugin was deleted successfully.
tr: İçe aktarılan eklentinin eski verileri başarıyla silindi.

en: The page title contains %d characters, which is less than the recommended minimum of 40 characters. Use the space to add keyword variations or create compelling call-to-action copy.
tr: Sayfa başlığı 40 karakter önerilen minimum az %d karakter içerir. Anahtar kelime varyasyonlarını eklemek veya zorlayıcı çağrı harekete kopyasını oluşturmak için boşluk kullanın.

en: The page title contains %d characters, which is more than the viewable limit of 70 characters; some words will not be visible to users in your listing.
tr: Sayfa başlığı 70 karakter görüntülenebilir sınırı daha fazladır %d karakter içerir; bazı kelimeler kaydınızı kullanıcılara görünmez.

en: The page title contains keyword / phrase, at the beginning which is considered to improve rankings.
tr: Sayfa başlığı sıralamalarını iyileştirmek için kabul edilir başında, anahtar kelime / cümle içerir.

en: The page title contains keyword / phrase, but it does not appear at the beginning; try and move it to the beginning.
tr: Sayfa başlığı anahtar kelime / cümle içerir, ancak başında görünmüyor; denemek ve başına taşıyın.

en: The page title is more than 40 characters and less than the recommended 70 character limit.
tr: Sayfa başlığı 40 karakterden fazla ve 70 karakterden az olması önerilir.

en: The plugin All-In-One-SEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s?
tr: All-In-One-SEO eklentisi tespit edildi. %sAyarlarını içeri aktarmak%s ister misiniz?

en: The plugin Robots-Meta has been detected. Do you want to %simport its settings%s.
tr: Robots-Meta eklentisi saptandı. Onun ayarlarını %s içe aktarmak istermisiniz%s.

en: The post %s appeared first on %s.
tr: Sonrası %s %s ilk ortaya çıktı.

en: The powerful functions of WordPress SEO can be extended with %1$sYoast premium plugins%2$s. These premium plugins require the installation of WordPress SEO or WordPress SEO Premium and add specific functionality. You can read all about the Yoast Premium Plugins %1$shere%2$s.
tr: Güçlü WordPress SEO özellikleri %1$sYoast özel eklentileri%2$s ile daha da geliştirilebilir. Bu özel eklentiler WordPress SEO kurulumu ya da WordPress SEO Premium kurulumu gerektirir. Yoast özek eklentiler ile ilgili daha fazlasını %1$sburadan%2$s öğrenebilirsiniz.

en: The premium version of WordPress SEO with more features & support.
tr: WordPress SEO eklentisinin bir çok yeni özelliğe ve desteğe sahip sürümü.

en: The priority given to this page in the XML sitemap.
tr: Öncelik XML site haritası Bu sayfayı verilen.

en: The separator defined in your theme's <code>wp_title()</code> tag.
tr: Ayırıcı tema en <code>wp_title()</code> etiketinde tanımlanan.

en: The site's name
tr: Sitenin adı

en: The site's tag line / description
tr: Sitenin sloganı / açıklaması

en: The slug for this page contains one or more <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Stop_words">stop words</a>, consider removing them.
tr: Bu sayfa için sülük bir veya daha fazla <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Stop_words"> stop sözcükleri içeren</a>, bunları çıkarmayı düşünün.

en: The slug for this page is a bit long, consider shortening it.
tr: Bu sayfa için yazı kısa ismi biraz uzun, bunu kısaltmayı düşünün.

en: The specified meta description is over %s characters, reducing it will ensure the entire description is visible. %s
tr: Belirtilen meta açıklaması bu tüm açıklamayı görünür olmasını sağlayacaktır azaltılması,%s karakter bitti. %s

en: The templates are built using variables. You can find all these variables in the help tab (in the top-right corner of the page). The settings allow you to set specific behavior for the post types.
tr: Şablonlar değişkenler kullanılarak yapılabilir. Bu değişkenlerin tamamını yardım sekmesinde (sayfanın sağ üst köşesinde) bulabilirsiniz. Yazı tipleri için özel durumlar ayarlayabilirsiniz.

en: The title &amp; metas settings for WordPress SEO are made up of variables that are replaced by specific values from the page when the page is displayed. The tabs on the left explain the available variables.
tr: WordPress SEO için başlık ve meta ayarları gösterildiği sayfaya bağlı olarak bir çok özel değer ile değiştirilirler. Soldaki sekme olası değişkenleri açıklar.

en: Theme License
tr: Tema lisansı

en: There are %d words contained in the body copy, this is below the %d word recommended minimum. Add more useful content on this topic for readers.
tr: Gövdede %d kelime kopyası bulundu ki bu önerilen %d kelimeden daha az. Okuyucular için bu konuda biraz daha işe yarar içerik ekleyin.

en: There are %d words contained in the body copy, this is more than the %d word recommended minimum.
tr: Gövdede %d kelime kopyası bulundu ki bu önerilen %d kelimeden daha fazla.

en: There are %d words contained in the body copy, this is slightly below the %d word recommended minimum, add a bit more copy.
tr: Gövdede %d kelime kopyası bulundu ki bu önerilen %d kelimeden daha az, biraz daha kopya ekleyin.

en: There are %d words contained in the body copy. This is far too low and should be increased.
tr: Vücut kopya içerdiği %d kelime vardır. Bu çok düşük ve artırılmalıdır.

en: There&#8217;s more to learn about WordPress &amp; SEO than just using this plugin. A great start is our article %1$sthe definitive guide to WordPress SEO%2$s.
tr: WordPress ve AMO hakkında bu eklentinin ötesinde öğrenilecek çok şey var. %1$sWordPress AMO için rehber%2$s makalemiz güzel bir başlangıç olabilir.

en: These are the General settings for WordPress SEO, here you can restart this tour or revert the WP SEO settings to default.
tr: Bunlar WordPress SEO için genel ayarlardır. Buradan turu baştan başlatabilir ya da WP SEO ayarlarını varsayılanlara döndürebilirsiniz.

en: These are the title, description and image used in the Open Graph meta tags on the front page of your site.
tr: Bunlar sitenizin ana sayfasında Open Graph için kullanılan başlık, açıklama ve görsel bilgileridir.

en: These pages will be noindex, followed by default, so they will never show up in search results.
tr: Bu sayfalar noindex olacak, varsayılan olarak takip, bu yüzden arama sonuçlarında asla.

en: This %s follows the indexation rules set under Metas and Titles, you can override it here.
tr: Bu %s Metaş ve Başlıklar altında, buradan geçersiz kılabilirsiniz belirlenen endeksleme kuralları izler.

en: This data is shown as metadata in your site. It is intended to appear in Google's Knowledge Graph. You can be either a company, or a person, choose either:
tr: Bu veri sitenizde meta veri olarak kullanılıyor. Google bilgi grafiğinde gözükmesi amaçlandı. Bir firma, kişi olabilir ya da ikisi de olmayabilirsiniz:

en: This export includes taxonomy metadata
tr: Bu aktarım dosyası kategori meta verilerini de içeriyor

en: This feature is used to automatically add content to your RSS, more specifically, it's meant to add links back to your blog and your blog posts, so dumb scrapers will automatically add these links too, helping search engines identify you as the original source of the content.
tr: Bu özellik, otomatik olarak RSS içerik eklemek için kullanılır, daha özel, bu, blogunuza ve ağ günlüğü gönderileri için geri bağlantıları eklemek için bu kadar aptal kazıyıcılar otomatik olarak arama motorları orijinal kaynağı olarak sizi tanımlamak yardımcı, çok bu bağlantıları katacak anlamı içerik.

en: This helps you to create cleaner URLs by automatically removing the stopwords from them.
tr: Bu etkisiz kelimeleri otomatik kaldırarak daha temiz URL oluşturmanıza yardım eder.

en: This image is used if the post/page being shared does not contain any images.
tr: Paylaşılan yazı/sayfa herhangi bir görüntü içermiyorsa bu resim kullanılır.

en: This is a rendering of what this post might look like in Google's search results.<br/><br/>Read %sthis post%s for more info.
tr: Bu yazının Google arama sonuçlarında nasıl gözükeceğinin bir önizlemesidir.<br/><br/>Daha fazla bilgi için %sbu yazıyı%s okuyun.

en: This is a settings export file for the WordPress SEO plugin by Yoast.com
tr: Yoast.com WordPress SEO eklentisi için bir ayar verme dosyasına

en: This is where you set the titles and meta-information for all your post types, taxonomies, archives, special pages and for your homepage. The page is divided into different tabs. Make sure you check &#8217;em all out!
tr: Burası tüm yazı tipleriniz, kategorileriniz, arşivler, özel sayfalar ve ana sayfanız için başlık ve meta bilgilerini girebileceğiniz yerdir. Bu sayfa farklı sekmelere ayrılmıştır. Hepsini incelediğinizden emin olun!

en: This is where you would enter the license keys for one of our premium plugins, should you activate one.
tr: Burada etkinleştirmek istediğiniz özel eklentilerimizin lisansını girerek etkinleştirebilirsiniz

en: This must be an existing blog. Blog %s does not exist or has been marked as deleted.
tr: Var olan bir blog olmalıdır. %s bulunamadı ya da silinmek üzere işaretlenmiş.

en: This page has %s nofollowed link(s) and %s normal outbound link(s).
tr: Bu sayfa %s bir nofollow bağlantı(lar) ve %s Normal giden bağlantılar) sahiptir.

en: This page has %s outbound link(s), all nofollowed.
tr: Bu sayfa(s) %s giden bağlantıları vardır, tüm nofollow.

en: This page has %s outbound link(s).
tr: Bu sayfa %s giden baglantıya sahiptir.

en: This plugin adds XML sitemaps to your site. The sitemaps are automatically updated when you publish a new post, page or custom post and Google and Bing will be automatically notified.
tr: Bu eklenti sitenize XML site haritaları ekler. Site haritaları yeni bir yazı, sayfa ya da özel yazı tipinde bir yazı yayınladığınızda otomatik oluşturulur ve Google, Bing gibi servislere otomatik olarak servis edilir.

en: This prevents threaded replies from working when the user has JavaScript disabled, but on a large site can mean a <em>huge</em> improvement in crawl efficiency for search engines when you have a lot of comments.
tr: Bu, kullanıcının JavaScript devre dışı olduğunda çalışmasını dişli cevap engeller, ama büyük bir sitede anlamına gelebilir bir <em>büyük</em> arama motorları için tarama verimliliği iyileşme Eğer yorum çok şey var.

en: This release has made the code of WordPress SEO by Yoast that runs on the frontend of your site approximately 30% faster.
tr: Bu dağıtım ile Yoast WordPress SEO sitenizin ön yüzünde yüzde 30 daha hızlı çalışıyor.

en: This site has not been activated properly on yoast.com and thus cannot check for future updates. Please activate your site with a valid license key.
tr: Bu site yoast.com üzerinde düzgün bir şekilde etkinleştirilmemiş, bu yüzden gelecek güncellemelerden habersiz. Lütfen sitenizi geçerli bir lisans anahtarı ile etkinleştirin.

en: This tab allows you to add specific post meta data for Google+. And if you have a Google+ page for your business, add that URL here and link it on your %1$sGoogle+%2$s page&#8217;s about page.
tr: Bu sekme Google+ için yazılara özel meta verileri eklemenizi sağlar. Ayrıca bir işiniz için Google+ sayfanız varsa, burada sayfayı ekleyip, Google+ sayfanızdan da buraya bağlantı verebilirsiniz.

en: This tool allows you to quickly change important files for your SEO, like your robots.txt and, if you have one, your .htaccess file.
tr: Bu araç AMO için önemli olan dosyalarınızı, örneğin robots.txt ve varsa .htaccess gibi, hızlıca değiştirebilmenize olanak sağlar.

en: This tool allows you to quickly change titles and descriptions of your posts and pages without having to go into the editor for each page.
tr: Bu araç her bir yazının ya da sayfanın detayına girmeden kolayca başlık ve açıklamaları değiştirebilmenize olanak sağlar.

en: This warning is generated by WordPress SEO by Yoast.
tr: Bu uyarı Yoast WordPress SEO tarafından oluşturuldu.

en: Title
tr: Site Başlığı

en: Title &amp; Metas settings
tr: Başlık ve Meta ayarları

en: Title Separator
tr: Başlık Ayırıcı

en: Title display in Google is limited to a fixed width, yours is too long.
tr: Google'da gösterilen başlığın genişliği sınırlıdır, başlığın çok uzun.

en: Title optimization
tr: Başlık optimizasyonu

en: Title template
tr: Site başlığı şablonu

en: Title to use for Author page
tr: Yazar sayfası için kullanmak Başlık

en: Title to use for this page in breadcrumb paths
tr: Kırıntı yolları Bu sayfayı kullanmak için Başlık

en: Titles &amp; Metas
tr: Başlıklar &amp; Metalar

en: To %1$sverify your site with Pinterest%2$s, add the meta tag here
tr: Sitenizi %1$sPinterest ile doğrulamak%2$s için meta etiketini buradan ekleyin

en: To be able to access %sFacebook Insights%s for your site, you need to specify a Facebook Admin. This can be a user. If you have an app for your site, you could use that as well.
tr: Siteniz için %sFacebook Insights%s verilerine ulaşabilmek için bir Facebook yöneticisi belirtmelisiniz. Bu bir kullanıcı olabilir. Eğer siteniz için bir uygulamanız varsa, onu da kullanabilirsiniz.

en: To enjoy all the benefits of the page analysis feature, you'll need to (get your host to) install it.
tr: Sayfa analizi özelliği tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz için, (için ev sahibi olsun) yüklemeniz gerekir.

en: To inform Google about your social profiles, we need to know their URLs.
tr: Sosyal profilleriniz konusunda Google tarafını bilgilendirebilmek için adreslerini bilmemiz gerekiyor.

en: To maintain a plugin as big as WordPress SEO, we need to know what we're dealing with: what kinds of other plugins our users are using, what themes, etc. Please allow us to track that data from your install. It will not track <em>any</em> user details, so your security and privacy are safe with us.
tr: WordPress SEO ölçeğinde bir eklentinin sürdürülebilirliğini sağlamak için neyle uğraştığımızı bilmemiz gerekiyor: kullanıcılarımız ne tür diğer eklentiler kullanıyor, hangi temalar vb. Lütfen kurulumunuz hakkındaki verileri incelememize izin verin. <em>Hiçbir</em> kullanıcı verisi takip edilmeyecektir, yani güvenliğiniz ve gizliliğiniz bizimle korumada.

en: To provide you with the best experience possible, we need your help. Please enable tracking to help us gather anonymous usage data.
tr: Size en iyi deneyimi sağlayabilmemiz için yardımınıza ihtiyacımız var. Lütfen anonim veri toplamamız için sisteminizi izlememize izin verin.

en: To update this page analysis, save as draft or update and check this tab again
tr: Sayfa analizini güncellemek için, taslak veya güncelleştirme olarak kaydedin ve tekrar bu sekmeyi kontrol edini.

en: Toggle license status
tr: Lisans durumunu değiştir

en: Tools
tr: Araçlar

en: Tracking
tr: İzleme

en: Translation of %s
tr: %s çevirisi

en: Try to make shorter sentences to improve readability.
tr: Okunabilirliği artırmak için kısa cümleler kurmaya çalışın.

en: Try to make shorter sentences, using less difficult words to improve readability.
tr: Daha kısa cümleler kurmayı deneyin, daha az zor kelimeler kullanarak okunabilirliği geliştirin.

en: Twitter
tr: Twiiter

en: Twitter Galleries
tr: Twitter galerileri

en: Twitter Username
tr: Twitter kullanıcı adı

en: Twitter username (without @)
tr: Twitter Kullancı Adı (@ işareti olmadan)

en: Unchecking this box allows authors and editors to redirect posts, noindex them and do other things you might not want if you don't trust your authors.
tr: Bu kutuyu işaretini kaldırarak yazar ve editörler sizin yazarları güvenmiyorsanız istediğiniz olmayabilir başka şeyler, mesajları yönlendirme onları NOINDEX ve yapmanızı sağlar.

en: Unzipping failed - file settings.ini not found.
tr: Paketten çıkarma başarısız - settings.ini dosyası bulunamadı.

en: Unzipping failed with error "%s".
tr: Paketten çıkarma "%s" hatası ile başarısız oldu.

en: Updated Robots.txt
tr: Güncellenmiş Robot.txt

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
tr: Bu temayı güncellemek yapılmış olan özel değişikliklerin kaybolması demektir. Durmak için 'İptal', güncellemek için 'Tamam'

en: Upgrade to WordPress SEO Premium &raquo;
tr: WordPress SEO Premium'a yükselt &raquo:

en: Upload Image
tr: Görsel yükle

en: Upload failed.
tr: Yükleme işlemi başarısız oldu

en: Usage of this breadcrumbs feature is explained %1$shere%2$s. For the more code savvy, insert this in your theme:
tr: %1$sBurada%2$s açıklanan site dolaşımı özelliğini kullanın. Daha kod tabanlı bir şey isterseniz, temanıza ekleyin:

en: Use %s default (Currently: %s)
tr: Varsayılan olarak %s kullan (Şu anda: %s)

en: Use <code>meta</code> keywords tag?
tr: <code>Meta</code> anahtar kelime etiketi kullan?

en: Use Image
tr: Resim Kullan

en: User sitemap
tr: Kullanıcı sitemap

en: Using this form you can reset a site to the default SEO settings.
tr: Bu formu kullanarak varsayılan SEO ayarları için bir site döndürebilirsiniz.

en: View
tr: Görüntüle

en: View &#8220;%s&#8221;
tr: Görüntüle &#8220;%s&#8221;

en: WP Page Title
tr: WP sayfa başlığı

en: Want to help us develop? Read our %1$scontribution guidelines%2$s!
tr: Geliştirmeye yardım etmek ister misiniz? %1$sKatılım rehberi%2$sne göz atın!

en: Warning!
tr: Uyarı!

en: Warning:
tr: Uyarı:

en: Warning: even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
tr: Uyarı: meta robot ayarlarını burada girebiliyor olsanız da, sitenin genel ayarlarında bu site indekslenmesin diye ayarlanmış. Yani robot ayarlarının bir etkisi olmayacaktır.

en: We recommend you deactivate %s and have another look at your WordPress SEO configuration using the button above.
tr: Tavsiyemiz %s eklentisini etkisizleştirip, aşağıdaki tuş yardımıyla WordPress SEO ayarlarını gözden geçirmeniz yönünde olacaktır.

en: We suggest using %1$sFV Top Level Categories%2$s, if you insist on keeping this but do know that the feature is very error prone and not <em>that</em> important for your SEO.
tr: Biz %1$sFV Top Level Categories%2$s eklentisini öneririz. Eğer bu özelliği açık tutmak isterseniz bilin ki bu özellik hatalardan arıtılmış değil ve AMO açısından çok da önemli <em>değil</em>.

en: We're always grateful for patches from non-regular contributors, this release, patches from the following people made it in:
tr: Her zaman dışardan destek olanlara karşı müteşekkiriz, bu dağıtımda katkıda bulunanlar:

en: Webmaster Tools
tr: Web Yöneticisi Araçları

en: We’ve merged several menu items to make the most important settings stand out more.
tr: En önemli ayarları daha öne çıkartmak için bazı menü elemanlarını bir araya topladık.

en: What are XML sitemaps?
tr: XML site haritaları nedir?

en: What does the plugin do with XML Sitemaps?
tr: Bu eklenti XML site haritaları ile ne yapıyor?

en: What’s New In %s
tr: %s sürümünde neler yeni

en: While most of the development team is at %1$sYoast%2$s in the Netherlands, WordPress SEO by Yoast is created by a worldwide team.
tr: Geliştirici ekibin çoğunluğu Hollanda&#8217;da %1$sYoast%2$s merkezinde olsa da Yoast WordPress SEO dünya genelinde bir ekip tarafından geliştirilmiştir.

en: Who should have access to the WordPress SEO settings
tr: WordPress SEO ayarlarına erişimi olanlar

en: Why Google won't display the right page title
tr: Google niçin sağ sayfa title'ında gözükmüyor

en: With %1$sTwitter Cards%2$s, you can attach rich photos, videos and media experience to tweets that drive traffic to your website. Simply check the box, sign up for the service, and users who Tweet links to your content will have a &#8220;Card&#8221; added to the tweet that&#8217;s visible to all of their followers.
tr: %1$sTwitter Kartları%2$s ile twitlerinize zengin fotoğraf, video ve ortam deneyimleri ekleyerek, sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilirsiniz. Kutuyu işaretleyin, servise abone olun ve içeriğinizi twitleyen kullanıcıların twitlerinde kartlarınız otomatik olarak görüntülensin.

en: WooThemes SEO framework settings &amp; data successfully imported.
tr: WooThemes SEO framework ayarları &amp; veriler başarıyla içe aktarıldı.

en: WordPress SEO Extensions
tr: WordPress SEO eklentileri

en: WordPress SEO Meta Box
tr: Wordpress SEO Meta Kutusu

en: WordPress SEO by Yoast
tr: Yoast'tan Wordpress SEO

en: WordPress SEO by Yoast 2.0 helps you optimize your site by making you ready for Google's Knowledge Graph and simplifying the WordPress SEO by Yoast admin.
tr: Yoast WordPress SEO 2.0 sitenizi optimize ederek Google bilgi grafiğine uygun hale getirir ve Yoast yönetim paneli ile WordPress SEO işini kolaylaştırır.

en: WordPress SEO by Yoast comes with some very powerful built-in tools:
tr: Yoast WordPress SEO bir çok güçlü dahili araç ile beraber gelir:

en: WordPress SEO by Yoast ships, at time of release, with 26 translations, of which 10 are complete. That's a huge improvement from last time, and we're improving every week. Join us at %1$stranslate.yoast.com%2$s!
tr: Yoast WordPress SEO bu sürüm dağıtılırken 26 çeviri ile (10 tanesi tamamlanmış) yayınlandı. Geçen seferkine göre bu çok büyük bir gelişme ve her hafta bunu daha da geliştiriyoruz. Bize %1$stranslate.yoast.com%2$s adresinden katılabilirsiniz!

en: WordPress SEO has auto-detected whether it needs to force rewrite the titles for your pages, if you think it's wrong and you know what you're doing, you can change the setting here.
tr: WordPress SEO, bu sayfalar için başlıkları yeniden zorlamak gerekmediğini otomatik algıladı, eğer bunun yanlış olduğunu düşünüyor ve siz ne yaptığınızı biliyorsanız, buradan ayarı değiştirebilirsiniz.

en: WordPress SEO settings
tr: Wordpress SEO ayarları

en: XML Sitemaps
tr: XML Site Haritaları

en: Yandex Webmaster Tools
tr: Yandex Webmaster Araçları

en: Yoast Breadcrumbs options could not be found
tr: Yoast Breadcrumbs seçenekleri bulunamadı

en: Yoast Breadcrumbs options imported successfully.
tr: Yoast Breadcrumbs seçenekleri başarıyla eklendi.

en: Yoast WordPress SEO Settings
tr: Yoast WordPress SEO Ayarları

en: Yoast WordPress SEO:
tr: Yoast Wordpress SEO

en: You are not allowed to access this page.
tr: Bu sayfaya erişim izniniz yok.

en: You can add the verification codes for the different Webmaster Tools programs here, we highly encourage you to check out both Google and Bing&#8217;s Webmaster Tools.
tr: Farklı webmaster araçları için gerekli doğrulama kodlarını buradan ekleyebilirsiniz. Hem Google, hem de Big webmaster araçlarını incelemenizi öneririz.

en: You can determine the title and description for the blog page by %sediting the blog page itself &raquo;%s
tr: %Blog sayfasını kendisini düzenleyerek%s blog sayfasının başlık ve açıklamasını belirleyebilirsiniz. &raquo;

en: You can determine the title and description for the front page by %sediting the front page itself &raquo;%s
tr: %Anasayfanın kendisini düzenleyerek%s ön sayfa başlık ve açıklamasını belirleyebilirsiniz. &raquo;

en: You can find your XML Sitemap here: %sXML Sitemap%s
tr: Burada XML Site Haritası bulabilirsiniz: %sXML Site Haritaları%s

en: You can use the boxes below to verify with the different Webmaster Tools, if your site is already verified, you can just forget about these. Enter the verify meta values for:
tr: Siteniz zaten doğrulanmış olup olmadığını farklı Web Yöneticisi Araçları ile doğrulamak için aşağıdaki kutuları kullanabilirsiniz, sadece bu unutabilirsiniz. Için doğrulama meta değerleri girin:

en: You can use the following variables within the content, they will be replaced by the value on the right.
tr: Bu içerik içinde aşağıdaki değişkenleri kullanabilirsiniz, onlar sağdaki değeri ile değiştirilecektir.

en: You can't edit %s that aren't yours.
tr: %s ögesini düzenleyemezsiniz çünkü sizin değil.

en: You can't edit %s.
tr: Bunu düzenleyemezsiniz: %s.

en: You cannot create a robots.txt file.
tr: robots.txt dosyası oluşturamazsınız.

en: You cannot edit the .htaccess file.
tr: .htaccess dosyasını düzenleyemezsiniz.

en: You cannot edit the robots.txt file.
tr: Bu robots.txt dosyasını düzenleyemezsiniz.

en: You cannot overrule a WPSEO standard variable replacement by registering a variable with the same name. Use the "wpseo_replacements" filter instead to adjust the replacement value.
tr: Aynı isimli bir değişken tanımlayarak WPSEO standart değişkenlerinin üstüne yazamazsınız. "wpseo_replacements" filtresini kullanarak değiştirme değerini ayarlayın.

en: You defined your license key using the %s PHP constant.
tr: Lisans anahtarınızı %s PHP sabiti ile tanımlamışsınız.

en: You do <strong>not</strong> need to generate the XML sitemap, nor will it take up time to generate after publishing a post.
tr: <strong>XML site haritası oluşturmak gerekir</strong> yok, ne de bir yazı yayımladıktan sonra oluşturmak için zaman alacak.

en: You do not have your postname in the URL of your posts and pages, it is highly recommended that you do. Consider setting your permalink structure to <strong>/%postname%/</strong>.
tr: Sen Mesajınızı ve sayfaların URL içinde postname yok, son derece yapmanız önerilir. <strong>/%postname%/</strong> için kalıcı yapısı ayarı düşünün.

en: You don't have a robots.txt file, create one here:
tr: Bir robots.txt dosyanız bulunmuyor, burada bir tane oluşturun:

en: You have an unlimited license.
tr: Sınırsız lisansınız bulunmaktadır.

en: You have not used your keyword / keyphrase in any subheading (such as an H2) in your copy.
tr: Eğer kopyalama herhangi bir alt başlık (böyle bir H2 gibi) anahtar kelime / anahtar sözcük kullanmamışlardır.

en: You have used %d/%d activations.
tr: %d/%d tane etkinleştirme kullandınız.

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
tr: Değerlerinizde kabul edilmeyen bir HTML kodu kullandınız

en: You might have extra variables you want to prevent from cleaning out, add them here, comma separated.
tr: Temizlenmesini istemediğiniz ek değişkenler varsa, virgül ile ayırarak burada belirtebilirsiniz.

en: You must %sgo to your Reading Settings%s and uncheck the box for Search Engine Visibility.
tr: Okuma Ayarlarına gitmen %sve Arama Motoru Görünürlüğü yanındaki kutunun işaretini kaldırman gerekir.

en: You searched for
tr: Şunu aradınız

en: You searched for %s
tr: Https zorla %s

en: You&#8217;ve just installed WordPress SEO by Yoast! Click &#8220;Start Tour&#8221; to view a quick introduction of this plugin&#8217;s core functionality.
tr: Yoast WordPress SEO kurulumunu tamamladınız! &#8220;Tura başla&#8221; tuşuna basarak eklentinin temel özellikleri ile ilgili kısa bir tur yapabilirsiniz.

en: You&#8217;ve just installed WordPress SEO by Yoast. Please helps us improve it by allowing us to gather anonymous usage stats so we know which configurations, plugins and themes to test with.
tr: Yoast WordPress SEO kurulumunu tamamladınız. Lütfen anonim olarak kullanım alışkanlıklarınız ile ilgili bilgi toplamamıza izin vererek, ayarlar vb bir çok konuda testler yapabilmemize olanak sağlayın.

en: You're linking to another page with the keyword you want this page to rank for, consider changing that if you truly want this page to rank.
tr: Eğer bu sayfada gerçekten istiyorsanız bu page rank bu değiştirmeyi düşünebilirsiniz, için rütbe istediğiniz anahtar kelime ile başka bir sayfaya bağlıyoruz.

en: You're using WordPress in %1$s. While %2$s has been translated to %1$s for %3$d%%, it's not been shipped with the plugin yet. You can help! Register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
tr: WordPress %1$s kullanıyorsunuz. %1$s sürümü için %2$s halen çevriliyor olsa da (%%%3$d çevrilmiş) eklenti ile beraber henüz dağıtılmıyor. Siz de yardım edebilirsiniz! %4$s adresinden kayıt olup %1$s çevirisine yardım edin!

en: You're using WordPress in a language we don't support yet. We'd love for %2$s to be translated in that language too, but unfortunately, it isn't right now. You can change that! Register at %4$s to help translate it!
tr: Wordpress'i Yoast için Henüz desteklenmeyen bir dil ile kullanıyorsunuz.  (%2$s) dilinde yayın yapmayı çok istiyoruz. Eğer bize yardımcı olmak isterseniz çeviri ekibimize katılabilir ve bizlere yardımcı olabilirsiniz. (%4$s)

en: You've never used this focus keyword before, very good.
tr: Çok iyi, daha önce bu odaklanılan anahtar kelimeyi hiç kullanmamıştın.

en: You've reached your activation limit. You must <a href="%s">upgrade your license</a> to use it on this site.
tr: Etkinleştirme sınırına ulaştınız. Kullanmak için <a href="%s">lisansınızı yükseltmelisiniz</a>.

en: You've used this focus keyword %1$sonce before%2$s, be sure to make very clear which URL on your site is the most important for this keyword.
tr: Sen %1$sdaha önce bir kez%2$s bu odaklanılan anahtar kelimeyi kullandın, bu anahtar kelime için sitende hangi URL'in daha önemli olduğunu yeterince netleştirdiğinden emin ol.

en: You've used this focus keyword %3$s%4$d times before%2$s, it's probably a good idea to read %1$sthis post on cornerstone content%2$s and improve your keyword strategy.
tr: Sen %3$sdaha önce %4$d kez%2$s bu odaklanılan anahtar kelimeyi kullandın, muhtemelen %1$temel içerikdeki bu yazıyı%2$s okuman ve anahtar kelime stratejini geliştirmen iyi bir fikir olacaktır.

en: YouTube URL
tr: YouTube adresi

en: Your %s license has been activated.
tr: %s lisansınız etkinleştirilmiştir.

en: Your %s license has been deactivated.
tr: %s lisansınız etkisizleştirildi.

en: Your %s license will expire on %s.
tr: %s lisansınız %s tarihinde sonlanacak.

en: Your Info
tr: Sizin bilgileriniz

en: Your focus keyword was found in:
tr: Sizin odaklanılan kelime bulundu:

en: Your hosting environment does not support PHP's %sDocument Object Model%s.
tr: Host hizmetin PHP's %sDocument Object Model%s desteklemiyor.

en: Your keyphrase is over 10 words, a keyphrase should be shorter and there can be only one keyphrase.
tr: Anahtar cümleniz 10 kelimeden fazla. Yalnızca tek bir adet anahtar cümleniz bulunabilir ve daha kısa olmalıdır.

en: Your license has expired. You must <a href="%s">extend your license</a> in order to use it again.
tr: Lisansınızın süresi dolmuş. Tekrar kullanabilmek için <a href="%s">lisansınızın süresini uzatmanız</a> gerekiyor.

en: Your name
tr: İsminiz

en: Your theme contains a meta description, which blocks WordPress SEO from working properly, please delete the following line, or press fix it:
tr: Tema düzgün çalışmasını WordPress SEO engelleyen bir meta açıklaması, içeren, aşağıdaki satırı silin veya düzeltmek tuşuna basın:

en: Your theme contains a meta description, which blocks WordPress SEO from working properly. Please visit the %sSEO Dashboard%s to fix this.
tr: Temanız bir meta açıklama alanına sahip, ki bu da WordPress SEO eklentisinin düzgün çalışmasını engelliyor. %sSEO paneli%sni ziyaret ederek düzeltin.

en: a,about,above,after,again,against,all,am,an,and,any,are,as,at,be,because,been,before,being,below,between,both,but,by,could,did,do,does,doing,down,during,each,few,for,from,further,had,has,have,having,he,he'd,he'll,he's,her,here,here's,hers,herself,him,himself,his,how,how's,i,i'd,i'll,i'm,i've,if,in,into,is,it,it's,its,itself,let's,me,more,most,my,myself,nor,of,on,once,only,or,other,ought,our,ours,ourselves,out,over,own,same,she,she'd,she'll,she's,should,so,some,such,than,that,that's,the,their,theirs,them,themselves,then,there,there's,these,they,they'd,they'll,they're,they've,this,those,through,to,too,under,until,up,very,was,we,we'd,we'll,we're,we've,were,what,what's,when,when's,where,where's,which,while,who,who's,whom,why,why's,with,would,you,you'd,you'll,you're,you've,your,yours,yourself,yourselves
tr: hakkında,yukarda,aşağıda,tümü,ve,herşey,hiç biri,çünkü,arasında,o,bu,şu,nasıl,nerede,nerde,neden,onun,bunun,şunun,bizim,aramızda,arasında

en: archived
tr: arşiv

en: difficult
tr: zor

en: easy
tr: kolay

en: fairly difficult
tr: oldukça zor

en: fairly easy
tr: oldukça kolay

en: index
tr: index(Sayfayı indexle)

en: mature
tr: yetişkin

en: noindex
tr: noindex(Sayfayı indexleme)

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Tümü <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Tümü <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Çöp <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Çöp <span class="count">(%s)</span>

en: public
tr: herkese açık

en: spam
tr: istenmeyen

en: very difficult
tr: çok zor

en: very easy
tr: çok kolay
